Servis: Garmin Edge 520 – výměna krytu a baterie

Servis: Garmin Edge 520 – výměna krytu a baterie

Myslím, že populární Edge 520 není třeba nijak blíže představovat. Šikovného pomocníka už od léta roku 2015 používá tisíce uživatelů jak u nás, tak po celé zemi.

Ale jelikož byl jeho prodej v roce 2018 u většiny prodejců ukončen, je možné jako nový kus pořídit pouze Edge 520 plus, který je vybaven oproti Edge 520 i mapovou navigací. Jelikož už nějakou dobu svůj Edge 520 mám, ztrácí jeho baterie na kapacitě a některé delší vyjížďky už vydrží jen tak akorát. Nedávná havárie na kole mi urychlila rozhodnutí o jeho opravě. Prodřel jsem některá boční tlačítka a Edge už není utěsněn.Co k tomu potřebuji


Napadla mě samozřejmě myšlenka koupit si nové zařízení. Buď novější model Edge, anebo něco jiného, jiné značky. Nejspíš bych si koupil to stejné znovu, ale přišlo mi líto nynějšího parťáka vyhodit. Rozhodl jsem se pro výměnu baterie rovnou i s krytem a tlačítky.Potřebuji tedy nový kryt s baterií. Nesmí chybět montpáky (cca 20 Kč) a malý křížový šroubovák. U balení s novým krytem nebývá těsnící páska, tu nalezneme pouze u nového displeje nebo se dá koupit i zvlášť. Stávající však použít nelze, musím nalepit novou. Já ji mám v kotouči pro podobné opravy (šíře 2 mm, cena cca 20 Kč). Originální, nový kryt s baterií se mi povedlo objednat a koupit na internetu z Belgie (cena cca 450 Kč).Oprava


1. Nejdříve displej zbavím ochranného krycího skla (pokud je jím ten váš opatřen). Pak za okraj displeje vsunu plastovou montpáku a pomalu odlepuji displej od plastového krytu po celém obvodu.2. Displej je připojen bužírkou k základní desce. Ten si odpojím, ale při výměně baterie není nutné ho odpojovat. Odšroubuji 4 dostupné šroubky.


3. Vytáhnu základní desku – je zespod připojená ještě k baterii.4. Opatrně podebráním vypojím konektor baterie.5. Nový kryt s baterií opatřím těsnící páskou.6. Připojím k nové baterii původní základní desku s displejem a zkusím zapnout, zda funguje.7. Přiložím z. desku a opět zajistím původními čtyřmi šroubky.
8. Z těsnící pásky odstraním krycí vrstvu a displej Edge přitlačím do krytu prsty po celém jeho obvodu.


9. Na závěr nalepím nové ochranné sklo displeje a opatřím opravený Edge poutkem.


Hotovo


Oprava mého Edge mi zabrala cca 20 minut. Tohle je celkem snadná varianta, pokud už ten váš není ve své „kůži“. Věřím, že mi ještě nějakou dobu věrně poslouží. Teď už se opravy svého Edge nemusíte bát. Postup je u většiny modelů podobný, vyžaduje pouze konkrétní náhradní díly a špetku trpělivosti. Šťastnou jízdu...
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?
Reneks2 (René Šaffa)
Líbí se Ti tento článek? thumb_up3thumb_down report_problem
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

comment Komentáře

Momentálně se tu nenachází žádný komentář. Můžeš být první.

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Servisní tip: výměna brzdových kotoučů

Servisní tip: výměna brzdových kotoučů

Každého cyklistu dříve či později potká potřeba výměny brzdových kotoučů. Jak se v následujícím článku přesvědčíte, nejedná se o žádný náročný úkon. Takže s chutí do toho!
Servisní tip: výměna brzdových destiček

Servisní tip: výměna brzdových destiček

Výměna brzdových destiček patří mezi nejjednodušší servisní úkony. Pokud si však nejste úplně jisti postupem, náš servisní tip vám pomůže neudělat při výměně žádnou chybu.
Výbava na sezónu - co se může hodit PR článek

Výbava na sezónu - co se může hodit

Sezóna se blíží a s ní i nové výzvy, dobrodružství a tréninky. Zároveň je to příležitost absolvovat je s novými, zajímavými kousky výbavy.
keyboard_arrow_up