Rozhovor: Jana Lenemayer - Mamka, triatlonistka a zdravotní sestra

Rozhovor: Jana Lenemayer - Mamka, triatlonistka a zdravotní sestra

Je na plný úvazek mámou od rodiny a zdravotní sestrou, ale také úspěšnou závodnicí v terénním triatlonu a ambasadorkou značky pro ženy Liv.

Janu můžete nejčastěji potkávat na triatlonových závodech, ale ráda si střihne i nějaký ten sranda závod třeba na silničním kole. Zahlédnout ji můžete ale i v nemocnici, kde pracuje jako sestřička. Jak se jí daří skloubit život mámy a výborné triatlonistky?

Ahoj Jani, moc děkuji, že jsi přijala pozvání k rozhovoru. Mohu se na úvod zeptat, jak by ses popsala?
Normální ženská, která chodí do práce na plný úvazek, má rodinu a miluje sport.

Čemu všemu se věnuješ?
Já myslím. že všem “normálním/všedním” sportům. V zimě jezdím na sjezdovkách, ale stále se učím na snowboardu. Letos byla zima bohatá na sníh i v nížinách, tak jsme si celá rodina pořídila běžky, které jsme využívali naplno, a já jsem si ještě párkrát vyzkoušela skialpy. Se synem chodíme bruslit na rybník, případně na stadion do vedlejšího města. Jinak chci, aby syn měl vyzkoušeno co nejvíc sportu, tak spolu jezdíme na in-line bruslích, plaveme a letos plánujeme tenis. K narozeninám jsem dostala kolečkové skate lyže, tak snad se na nich nezabiju. Taky máme všichni rádi výlety, tak občas jezdíme po rozhlednách a pěkných místech. A to vše se snažím skloubit se svojí triatlonovou zálibou. K tomu se ještě realizuju na zahrádce. Ale domácí práce mě teda nebaví, tak se jim moc nevěnuju (smích).

Jaký jsi měla jako malá vztah ke sportu?
Už jako malá jsem chodila na školní závody v atletice (běh a skok do dálky) a dělala sportovní gymnastiku. No a víkendy a léto jsem lítala celé dny na vesnici na kole.

Jak ses dostala k triatlonu?
Moje sestra mi řekla, že kamarád děla malinkatý triatlon pro pár lidí, že když jezdím na kole, tak ať to zkusím, tak jsem to zkusila a potom nějak otěhotněla. Vrátila jsem se k tomu asi po 3-4 letech a postupně zkoušela delší a náročnější.Vzpomeneš si na pocity po prvním triatlonu?
Byla jsem naštvaná, protože trať na kole byla špatně značena!

Máš nějakou oblíbenou vzpomínku z triatlonu nebo jiného závodu?
Těch vzpomínek je samozřejmě víc. Často si vzpomenu na naše (s Barčou) setkání na Krakonošovu cyklomaratonu (ať žijou sociální sítě). Rada vzpomínám na duatlon Krušnoman, kde se mi vybavovaly kopce, jaké máme i u nás v Brdech, a běh mi dal hodně zabrat. A ještě jednu vzpomínku mám z penzionu, kde jsme přespávali před závodem Hamrman (1/2 ironman), kde byl i jiný závodník, který trasu kola měl projetou a říkal mi, jak je tam šílený kopec, ať dám rovnou malou placku. A já jela a pořád čekala ten šílený kopec. A vzpomněla jsi, že kluk bydlí u Nymburka, že každý kopec je pro něj šílený!

Jak kloubíš práci v nemocnici a nějaký kvalitní trénink? Nebo trénuješ podle nálady a času?
Dříve jsem jezdila podle nálady, ale sledoval mě kamarád paratriatlonista Honza Tománek, který se na to nemohl koukat a oslovil mě, že zkusíme kvalitní trénink, který má hlavu a patu. Pracuju v nemocnici na ARO a sloužím krátký/dlouhý týden a mám přesně podle toho rozepsaný trénink.

Jaká je tvoje oblíbená část triatlonu?
Jednoznačně kolo!

Jak ses stala ambasadorkou ženské značky Liv?
Myslím, že je to 4 roky zpátky, kdy jsem byla oslovená oficiálním dovozcem LIV pro Českou republiku, že vybírají novou cyklistku pro tuto značku. Napsala jsem jim pár řádků o sobě, co mám v plánu na kole v budoucnosti, a slovo dalo slovo a od té doby spolupracujeme. Jsem strašně vděčná, že mám tuto možnost, že mi Progress Cycle pomáhá plnit si své sny. S nimi je trénink a závod tak nějak jednodušší. Vždycky jsem se bála typicky dámských kol, ale teď vím, že bych už jiné než dámské kolo nechtěla.Ne nadarmo se říká, že forma se musí vyodpočívat. Máš nějaké tipy, jak kvalitně zregenerovat?
Myslím, že nastudované to mám na jedničku, ale bohužel dobře a už vůbec ne kvalitně regenerovat neumím. Moje největší slabina.

Vedeš svoje děti k cyklistice, nebo je necháváš samotné vybrat, co budou dělat?
Ráda bych, aby syn na kole jezdil, ale on bude jednou spíš moderátor cyklistiky.

Minulý rok na jaře byly veškeré závody zrušeny a někteří cyklisté ztratili motivaci trénovat nebo prakticky přestali. Jak jsi trávila volné jaro?
Trénovala jsem dál. Kolo (sport) mi pomáhá psychicky. Je to čas jen pro mě.

Zvládla jsi potom dozávodit, co jsi chtěla, nebo jsi improvizovala?
Určitě jsem loni měla závodů míň a hodně jsem improvizovala podle volna a podle náhradních terminů.

Máš na rok 2020 nějaké hezké vzpomínky, o které by ses chtěla podělit?
Sportovní vzpomínka - Krakonošův cyklomaraton “luxusní” počasí a 3. misto, MČR v olympijském triatlonu 3. místo v AG (asi ty lepší měly covid) a MČR zdravotníků v terénním triatlonu 1. místo. Jinak celý rok s covidem byl zážitkový. Zažila jsem i první dovolenou u moře i s kolem.Zimní krátké dny nejsou úplně přátelské pro tréninky hobbíka. Jak jsi ty trénovala v zimě? Zkoušela jsi i něco nového?
Díky koroně jsem měla možnost vyzkoušet skialpy a začala jezdit na skate běžkách. Celý leden jsem tedy jezdila na běžkách a hodně běhala. Kolo jsem dlouho nechtěla vidět.

Velkým hitem jsou teď e-závody na trenažeru z pohodlí domova. Zkoušela jsi nějaký?
Bohužel jsem nezkoušela žádný závod. Nikdy mi to nevyšlo z časových důvodů

Moc děkuji za rozhovor a přeji spousty šťastných kilometrů .
Barčo, moc děkuji za rozhovor a doufám, že se znovu někde potkáme .

Janu můžete sledovat na Instagramu @wookurka.
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?
Bikeforum 
Líbí se Ti tento článek? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

comment Komentáře

Momentálně se tu nenachází žádný komentář. Můžeš být první.

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Rozhovor: Cyklodcérky Brno - cyklistika pod Špilasem

Rozhovor: Cyklodcérky Brno - cyklistika pod Špilasem

Na jaře jsem na Instagramu objevila profil Cyklodcérky, který se věnoval cyklistice a dopravě v mém milovaném Brně. S Bárou, která stojí za profilem, jsem se krátce nato seznámila osobně a v září jsme natočily epizodu stejnojmenného podcastu. Tehdy se mě Bára ptala na závodění. Dnes se role vyměnily, a já se pro změnu Báry ptám na její projekt, pohyb po městech na kole, podcasty nejen o cyklistice a mnoho dalšího.
Už viem, prečo sú Pogačar a Roglič dobrí v horách

Už viem, prečo sú Pogačar a Roglič dobrí v horách

Mnohých pri predstave skvelej dovolenky v horách zrejme nenapadne Slovinsko ako prvé. Čo ponúka a prečo by mohlo nadchnúť aj vás?
Přední světlo RAVEMEN PR1200 - když jedna čočka nestačí

Přední světlo RAVEMEN PR1200 - když jedna čočka nestačí

Hledáte světlo na ranní dojíždění do práce, noční vyjížďky, nebo snad na nějaký maraton? Do seznamu kandidátů pak určitě zařaďte RAVEMEN PR1200. Tenhle kousek totiž předvede solidní výkon za přiměřenou cenu.
keyboard_arrow_up