Zdroj: Kola Cadex

Novinka: Gravelová karbonová kola Cadex AR

Cadex je jeden z lídrů na poli technologicky špičkových komponentů, které jsou ultralehké a precizně vyrobené.

Nejzajímavějším produktem, který nám nově Cadex představuje, jsou karbonová zapletená kola primárně určená na gravelové ježdění. Ráfky jsou v provedení hookless, neboli bez patek, což ušetří hmotnost, a zároveň je ráfek odolnější. Pro tento typ ráfku ale musíme použít tomu odpovídají plášť. Celý set zapletených kol váží 1270 gramů, což je úctyhodné číslo na kola, která by měla vydržet i hrubší zacházení.

Jejich revírem je štěrk, šotka a rozbitý asfalt.

Náboje


Kola jsou kompletně v režii Cadex, a to včetně nábojů, které jsou osazeny keramickými ložisky a ořechem o 60 zubech s odolnou plochou pružinou, což zajišťuje takřka okamžitou reakci na šlápnutí do pedálu.
Vedoucí produkt marketingu Jeff Schneider dodává: “Jsme nejvíce hrdí na naše nové náboje a na to, co přináší do gravel disciplíny. Kompletně jsme přepracovali vše od těla nábojů až po ozubení v ořechu a dostali jsme něco, co je neuvěřitelně citlivé a maximálně optimalizuje přenos energie. Řídili jsme se heslem: Effort in. Speed out.”

Další vlastnosti


Ráfky nových zapletených kol se vyznačují vnitřní šířkou 25 milimetrů, což je hodnota, kterou můžeme ještě dnes běžně vidět u cross country kol. Takováto vnitřní šířka ráfku umožní obout široké pláště při zachování vlastností a bez borcení pláště při nižším tlaku. Výrobce uvádí rozmezí vhodných plášťů mezi 28 a 45 milimetry. Na kolech jsou použity karbonové dráty a dynamicky vyvážený výplet, což ještě více zvyšuje tuhost celku a umožňuje maximalizovat přenos energie.

Pláště


Cadex má ve své nabídce také pláště, které jsou ideální pro použití na jejich nových kolech. Jedná se o gravelové pláště s jemným vzorkem, které nabídnou 170 TPI a jsou vyrobené z kevlaru a karbonu. Nabízí dvojitou ochranu boků proti proříznutí. Pláště jsou určené pro gravelové ježdění na nezpevněné a prašné povrchy. První z plášťů je s označením AR-S. Pyšní se skvělou trakcí a rychlostí. Lze jej zakoupit v rozměru 700x40c, váží 425 gramů a je určen pro bezdušové použití. Druhým je GX-S, který je určen pro širokou škálu podmínek a měl by být více doma v těžkém terénu. Výsledkem je váha 445 gramů při rozměru 700x40c. Oba pláště jsou dvousměsové a liší se použitým vzorkem.

Hladší plášť AR-S s béžovým bokem...... a rychlejším vzorkem


Ceny


  • CADEX AR 35 DISC přední kolo = 25 499 Kč / 999,00 €
  • CADEX AR 35 DISC zadní kolo = 33 499 Kč / 1 299,00 €
  • CADEX AR plášť 700x40 = 2 099 Kč / 79,90 €
  • CADEX GX plášť 700x40 = 2 099 Kč / 79,90 €


Plášť GS-X určený více do terénu...... bláta a náročnějších podmínek.


Závěr


Produkty značky Cadex rozhodně nepatří mezi ty nejlevnější, ale můžeme je zařadit mezi ty nejlepší, co na trhu dostanete. S jejich výběrem rozhodně neprohloupíte, pokud vás zajímá, co vše výrobce Cadex nabízí, najdete to na jejich webových stránkách.

[Úvodní foto: Kola Cadex]

report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?
Koli13 (Kryštof Kolář)
Líbí se Ti tento článek? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

comment Komentáře

Momentálně se tu nenachází žádný komentář. Můžeš být první.

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Unboxing: Giant Revolt Advanced Pro 1 - vysněný gravel?

Unboxing: Giant Revolt Advanced Pro 1 - vysněný gravel?

Pokud se seriózně zajímáte o „gravel biking”, zbystřete pozornost. Výkonné, kompozitní a přizpůsobivé jízdní kolo přichází.
Test: Cyklokalhoty CRAFT ADV SubZ Lumen - komfort bez kompromisů

Test: Cyklokalhoty CRAFT ADV SubZ Lumen - komfort bez kompromisů

Zateplené cyklokalhoty CRAFT ADV SubZ Lumen Bib Tights M, určené do chladnějšího počasí, mají v produktové hierarchii nad sebou už jen jeden model, určený pro cyklisty s nejnáročnějšími požadavky. Jsou tyto kalhoty pro běžného cyklistu vhodnou volbou, nebo - s přihlédnutím k ceně - už zbytečné?
Scout - gravel od Festky pro každé dobrodružství

Scout - gravel od Festky pro každé dobrodružství

Věrný svému názvu, Festka Scout se vydává do dosud neprobádaných oblastí. Dva roky po uvedení Roveru, prvního gravel modelu značky, Festka představuje Scout - rám vytvořený pro drsnější terény a náročné bikepackingové aktivity.
keyboard_arrow_up