Zdroj: Giant LIV

Nový Giant Defy a Avail - opravdové pohodlí na dlouhých vyjížďkách?

Giant představuje zcela přepracované modelové řady Defy a Avail. Oblíbené endurance Defy i dámské Avail dostávají nové lehčí rámy, které ale přináší i více pohodlí. Pojďme se na novinky podívat detailně.

Začněme dnes již pátou generací Defy. Ta přináší v celé nabídce (Defy Advanced SL, Defy Advanced Pro a Defy Advanced) obrovský rozsah modelů v různých cenových relacích. Vždy ale prosazuje funkčnost a jednoduchost jako princip konstrukce designu. Na základě zpětné vazby profesionálů, kteří s Defy závodili i na legendárním Paris-Roubaix, se vývojový tým rozhodl vyhnout komplikovaným tlumicím prvkům, čepům a jiným řešením, které sice na první pohled dávají větší možnosti, ale zbytečně zvyšují hmotnost a nároky na údržbu. Přitom se stejného výsledku dá dosáhnout jednoduchým a elegantním řešením v podobě pružných, rázy absorbujících řídítek, sedlovky i rámu.


Když mluvíme o rámu, vlajková loď, Defy Advaced SL, dosahuje pro endurance kolo skvělých 785 g ve velikosti M. To je mimochodem o 293 g méně, než měla předchozí generace. Testy navíc ukazují, že účinnost rámu při přenosu energie ze šlapání je o 28 % lepší.


Díky vlastním výrobním kapacitám Giantu a dlouholetým zkušenostem s výrobou kompozitů jsou všechny rámy Defy vyráběny tak, abych přinášely maximálně pohodlnou jízdu při nízké váze rámu, vidlice i dalších komponentů. Za zmínku stojí právě Contact SLR/SL D-Fuse řidítka se specifickým průřezem trubek (D-shape).


Jezdci mají také možnost osadit pláště až do šířky 38 mm, což přináší další navýšení pohodlí na rozbitých silnicích. Praktické jsou i úchyty na blatníky pro příjemnější jízdu v mokru nebo dešti, a to na všech modelech Defy. Jak je vidět, Defy je skutečně do detailu promyšlený endurance univerzál.


Také Liv, společnost Giantu specializovaná na ženskou cyklistiku, dnes představuje kompletně přepracovanou modelovou řadu Avail Advanced a Avail Advaced pro. Řada Avail pokrývá různorodé jízdní styly i cíle. Od dojíždění do práce, odpoledních vyjížděk až po dlouhé adventure jízdy nebo závody, cílem řady Avail je přinést maximální univerzalitu.

Už v roce 2008 přinesl Liv zcela specifickou dámskou geometrii a vhodně vybrané komponenty, a celé kolo tak už tehdy bylo přímo šité na míru potřebám cyklistek.

Dnes pohodlnou rámovou sadu doplňuje mimo jiné specifická řada komponentů D-fuse. Řidítka Liv Contact SLR a SL D-Fuse mají rozměry vhodné pro ženské ruce a v kombinaci s D-profilem trubek a 8stupňovým flare poskytují potřebné pohodlí i specifickou ergonomii. Tento design promyšleně kombinuje komfort napříč různými úchopy a použitím. Řidítka doplňují D-Fuse sedlovky s vysokou schopností pohlcovat rázy (s průhybem až 7 mm).


Stejně jako Defy i Avail dostane už od výrobce namontovaný pár kompozitových košíků a stejně jako u Defy je možné do úchytů na rámu a vidlici namontovat plnohodnotné blatníky. A tento dámský model má i stejnou možnost použití objemných plášťů až do šířky 38 mm.

Pokud se tedy rozhodujete nad vhodným kolem na delší vyjížďky nebo jen hledáte pohodlí a univerzalitu, nové modely Defy a Avail budou rozhodně zajímavou volbou. Navíc se jedná o elegantní, nadčasová a díky jednoduchosti i velice lehká kola. Budeme se tak velmi těšit na unboxing a možná i test některého ze zmíněných modelů.
Zdroj fotografií: Giant

[Úvodní foto: Giant LIV]

report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?
Líbí se Ti tento článek? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

comment Komentáře

Momentálně se tu nenachází žádný komentář. Můžeš být první.

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rychlý a flexibilní

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rychlý a flexibilní

Lehký rám, možnost přizpůsobení rozvoru kol a mnoho dalšího. Pokud se neumíš rozhodnout, zda chceš na cestu nebo do terénu, Revolt „bere“ obojí stejně dobře.
Novinky 2023: Giant Revolt X - gravel i na traily

Novinky 2023: Giant Revolt X - gravel i na traily

Giant představuje zcela novou řadu gravel kol Revolt X s předním odpružením.
Unboxing: Giant Revolt Advanced Pro 1 - vysněný gravel?

Unboxing: Giant Revolt Advanced Pro 1 - vysněný gravel?

Pokud se seriózně zajímáte o „gravel biking”, zbystřete pozornost. Výkonné, kompozitní a přizpůsobivé jízdní kolo přichází.
keyboard_arrow_up