Pozvánka: Prima CUP na Šumavě již 27. července

Cyklistický seriál horských kol Prima CUP míří na Šumavu, kde se v sobotu 27. července odehraje premiéra závodu ČEZ Šumavský MTB maraton.

V pořadí sedmý závod seriálu nabídne skvělé bikové podmínky a oslní krásou šumavské přírody i rozmanitostí tras. Připravené jsou tři varianty, aby si každý účastník našel tu pravou, vyhovující jeho schopnostem a zkušenostem. Závodníci si užijí nádherné výhledy a přírodní scenérie, které Šumava nabízí.


Pro ty, kteří milují opravdové výzvy, je připravená hlavní trasa o délce 62 kilometrů. Ta je určená pro zkušené cyklisty a závodníky, kteří se nebojí náročného terénu, stoupání a technicky náročných úseků. Trať vede malebnými kouty Šumavy, hustými lesy, horskými loukami, kolem řek a potoků. Nebudou chybět strmá stoupání, která prověří fyzickou kondici účastníků na maximum. I proto je závod zařazen do nejvyšší domácí soutěže v maratonu, kterou je Škoda Auto Český pohár v maratonu.


Těm, kteří preferují méně náročnou jízdu, je určená hobby trasa o délce 29 kilometrů. Ta je ideální pro sportovce, kteří si chtějí užít cyklistiku v krásné přírodě bez extrémní fyzické zátěže. Trasa je navržená tak, aby byla přístupná i méně zkušeným cyklistům. I tato trasa nabídne krásné výhledy a přírodní scenérie, které jsou pro Šumavu typické. Účastníci se mohou těšit na příjemnou jízdu lesními cestami a zábavnými stoupáními.

Rodinná 17 kilometrová trasa je ideální pro rodiče s dětmi, kteří chtějí strávit čas v přírodě a aktivně se zapojit do cyklistického závodu. Trasa je bezpečná a nenáročná, takže ji zvládnou i děti a méně zkušení cyklisté. Rodinná trasa vede přes krásné a klidné části Šumavy.


Svůj závodní program okusí i děti do 10 let. Okruhy jsou navrženy tak, aby byly bezpečné a zábavné, a děti si mohly užít závodění v přátelském a podporujícím prostředí. Pro mnoho z nich to bude první závodní zkušenost, která může být základem pro jejich budoucí zájem o cyklistiku a sport obecně.


Po závodě se mohou účastníci těšit na bohatou tombolu s hlavní cenou kolem značky Merida. Soutěžit se bude také o voucher do hotelu Savannah nebo o rodinný voucher do Aquaparku Čestlice.


Pořadatelé slibují nezapomenutelný zážitek pro všechny účastníky, ať už se jedná o zkušené závodníky, rekreační cyklisty, rodiny s dětmi či nejmladší sportovce. ČEZ Šumavský MTB maraton je akcí, která spojuje sportovní výzvu s krásnou přírodou, přátelskou atmosférou, a proto by si ji neměl nechat ujít žádný milovník cyklistiky.

Informace o závodě včetně výhodných přihlášek najdete na iprimacup.cz.
Zdroj fotografií: Prima Cup
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?

ČEZ Šumavský MTB Maraton

calendar_today 27. 7. 2024 (ještě 15 dnů)
format_list_numbered 5. kolo - Škoda Auto Český pohár XCM
format_list_numbered 7. kolo - Prima Cup
label MTB maratón
place Lyžařský areál Zadov (Česká republika)

redakce 
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

Komentáře

Momentálně se tu nenacházejí žádné komentáře

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Bikemaraton Drásal: kultovní závod pro milovníky horské cyklistiky

Bikemaraton Drásal: kultovní závod pro milovníky horské cyklistiky

Bikemaraton Drásal není třeba dlouze představovat, jde o jedinečný závod s bohatou historii. Zdejší tratě ve vás probudí závodní duši, emoce, vyplaví endorfiny, vyhecují a nenechají odpočívat. Scenérie Hostýnských vrchů celý zážitek umocní.
Malevil Cup slaví jubileum! Na začátku června se pojede už po pětadvacáté

Malevil Cup slaví jubileum! Na začátku června se pojede už po pětadvacáté

Malevil Cup je jedním z nejtradičnějších MTB maratonů v Česku, který v letošním roce slaví 25. jubileum.
Pozvánka: červen - letní sezóna v plném proudu

Pozvánka: červen - letní sezóna v plném proudu

Letní sezóna čeká za dveřmi, a tak si ji už musíme jen naplno užít se vším, co přijde.
keyboard_arrow_up