Vychytávky pro vaše kolo - pro lepší pocit z jízdy

Vychytávky pro vaše kolo - pro lepší pocit z jízdy

PR článek

Přestože jsme všichni na své karbonové, hliníkové, ocelové či titanové oře pyšní, každý z nich čas od času potřebuje nějaké to vylepšení. Ať už jde o výměnu spotřebního materiálu, nebo upgrade na kvalitnější komponenty.

Tatze MC_FLY Titan

U pedálů značky Tatze jsme už zvyklí na to, že jsou zárukou výborné kvality a nízké hmotnosti. Model MC-FLY představuje s hmotností 305 gramů vůbec nejlehčí enduro a trailové pedály na trhu. Jsou kompatibilní s SPD, ale zároveň mají i velkou kontaktní plochu mezi tretrou a tělem pedálu. K dispozici jsou různé možnosti nastavení, jako například pevnost uchycení tretry nebo kontaktní tlak. Jejich cena je 5 590 Kč a najdeš je v našem MTBIKER shopu nebo na stránkách dodavatele.

Wittkop Selle Esse Vela SC

Pohodlné sedlo je významným faktorem ovlivňujícím jízdu, a čím je lehčí, tím lépe. Skořepina modelu Selle Esse Vela SC je proto vyrobena z karbonu a ližiny z materiálu Inox. Ve výsledku se jedná o sedlo o hmotnosti 200 gramů, které má zároveň originální duhový potisk a je ručně vyrobené v Itálii. V jeho středu se nachází otvor, který zvyšuje komfort jízdy. Jeho cena je 1 199 Kč a najdeš ho v našem MTBIKER shopu či na stránkách dodavatele.

Weldtite Tubeless MTB Conversion

Bezdušové provedení kol je poslední dobou stále oblíbenější a přináší s sebou nesporné výhody. Předělat kola na “bezdušáky” lze i doma, stačí k tomu vhodné pláště a konverzní kit. Ten od Weldtite obsahuje bezdušovou pásku do ráfku, ekologický tmel do plášťů, montážní páky s gelem a dva bezdušové ventilky o délce 55 mm. Výrobce deklaruje, že tmel zalepí defekt do velikosti 3 mm. Cena setu je 1 049 Kč a najdeš ho v našem MTBIKER shopu či na stránkách dodavatele.

MicroSHIFT XCD

Značka microSHIFT představuje “ekonomickou” alternativu Shimana či Sramu, která s nimi ale ve většině případů není kompatibilní. To však není případ 11 rychlostní přehazovačky microSHIFT XCD, která je vlajkovou lodí přehazovaček s touto vlastností. Díky přímějšímu vedení kabelu je zajištěná okamžitá změna převodu, a tak se nemusíte bát s ní vyrazit na technické tratě, kde často měníte rychlost. Její cena je 1 799 Kč a najdeš ji v našem MTBIKER shopu či na stránkách dodavatele.

Sram XX1 Eagle

Samozřejmě se dá jezdit i s kazetou nižší řady, ale pro ty, kdo jezdí s řazením od Sramu a nechtějí dělat žádné kompromisy v hmotnosti a spolehlivosti, je tu XX1 Eagle s technologií X-DOME®. S hmotností jen 362 gramů se řadí mezi nejlehčí 12rychlostní kazety na trhu. Je vyrobena z chrom-molybdenové slitiny se zlatou povrchovou úpravou, přičemž největší 50zubový pastorek je hliníkový. její cena je 11 190 Kč a najdeš ji v našem MTBIKER shopu či na stránkách dodavatele.

Weldtite Tubeless Repair

Defekt v terénu není nic příjemného, zvlášť když už ho tmel v pláštích nepobere. V tu chvíli přichází ke slovu opravná sada s knoty. Ta od Weldtite obsahuje potřebné nářadí (očko na zastrčení knotu do díry a drobný nožík na odříznutí přebytečné trčící části knotu) a několik knotů, to vše v kapsli z hliníkové slitiny. Ten poslouží i k jistějšímu úchopu nářadí při opravě. Cena tohoto setu je 708 Kč a najdeš ho na stránkách dodavatele.

Kellys KLS Flat 50 BB

Pedály slovenského výrobce Kellys lze využít jak při BMX, tak pro začátečníky v bikeparcích nebo enduru. Tělo pedálu je vyrobené z hliníku, osa otáčející se na kuličkových ložiscích z bóru. Jsou oboustranné a na každé straně se nachází deset vyměnitelných pinů. Kromě klasické černé jsou k dostání i v neonové žluté či oranžové pro případ, že byste své kolo chtěli trochu oživit nebo doladit. Cena za pár pedálů je 1 199 Kč a najdeš je v našem MTBIKER shopu či na stránkách dodavatele.

CTM Gyver 11v1

Kdo by neznal Anguse MacGyvera? To je ten chlapík, který dokázal z ničeho vyrobit cokoli, co potřeboval. Ve stejném duchu se nese multiklíč z dílny slovenského výrobce CTM. Nachází se na něm široké spektrum nástrojů. které může cyklista na vyjížďce potřebovat a využít - od inbusových klíčů v sedmi velikostech přes křížový a plochý šroubovák, torx T25 až po nýtovač řetězu. Tento šikovný nástroj stojí 289 Kč a najdeš ho v našem MTBIKER shopu či na stránkách dodavatele.

Více vychytávek pro vylepšení nebo údržbu kola najdete na MTBIKER shopu.
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?

Podobné články

Dárky pro servismana amatéra - ušetři si cestu do servisu, oprav si sám PR článek

Dárky pro servismana amatéra - ušetři si cestu do servisu, oprav si sám

Čekání na opravu kola, zejména pokud má člověk silné nutkání jezdit, protože je začátek sezóny, je někdy nekonečné. Proto se vyplatí mít některé nástroje doma a umět si alespoň něco opravit sám.
Dárky pro XC a silničního cyklistu - když sezóna nekončí PR článek

Dárky pro XC a silničního cyklistu - když sezóna nekončí

Na XC, a v některých oblastech i na silniční cyklistice, je krásné to, že si ji můžeme užívat celoročně. Tak proč neotestovat nové ,,hračky” hned po Vánocích.
Připravte se na tmu a buďte vidět PR článek

Připravte se na tmu a buďte vidět

S podzimem nepřichází jen ochlazení, ale i další problém - zkracují se dny. Ani to ale není důvod kolo zazimovat, stačí mít pořádné světlo.
keyboard_arrow_up