Pláště pro štěrkolety, žiletky i enduro mašiny

Každá disciplína vyžaduje své obutí, o podmínkách ani nemluvě, a proto přinášíme několik tipů. Který si zvolíš ty?

Chaoyang PERSUADER WET - 25,99 €

Chaoyang PERSUADER WET
Jak již napovídá název, model Persuader je určen do mokrých podmínek. Z nabídky Chaoyang má nejagresivnější vzor a nejvyšší výstupky. Ty plášti umožňují pořádně se zakousnout do terénu v zatáčkách a dodávají stabilitu při brzdění. Kromě toho vynikají svou samočisticí schopností. Plášť je vyhotoven z třísložkové směsi a s možností použít jej jako bezdušový. Jeho MOC je 709 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

Maxxis Ikon - 39,90 €

Maxxis Ikon
Maratonský plášť Maxxis Ikon je v segmentu XC již legendou, která je dodnes oblíbená zejména pro svůj nízký valivý odpor a stále poměrně dobrý grip. Není třeba se bát ani jízdy v náročnějším terénu, jelikož plášť disponuje i ochranou bočnic proti defektu EXO a je připraven na bezdušové provedení. Směs Dual Compound v kombinaci s kevlarovou patkou a šířkou 2,20“ pozitivně ovlivňují i jeho hmotnost. MOC za kus je 1 659 Kč a i v jiných provedeních ho najdeš na našem MTBIKER shopu.

Pirelli P ZERO™ Race 150° Aniversary - 49,90 €

Pirelli P ZERO™ Race 150° Aniversary
Pirelli ke svému 150. výročí výroby pneumatik připravilo plášť pro skutečné labužníky. Plášť P Zero™ Race je určen k použití v kombinaci s duší. Okouzlí zejména některé jeho vlastnosti – za pomoci technologie TechBELT Road výrobce zapracoval na jeho odolnosti. Směs SmartEVO pak zajišťuje skvělou přilnavost a odvalování za každých podmínek. To vše při zachování nízké hmotnosti, která je 245g. Jeho MOC je 2 549 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

Continental Cross King - 56,99 €

Continental Cross King
Jako vzor mu posloužil model X-King, ale dorovnává všechny nedostatky, které měl jeho předchůdce. Cross King ProTection je jedním z nejoblíbenějších maratonských plášťů a hodí se do různých podmínek. Směs Black Chilli spolu s vylepšenými výstupky mu dodávají přilnavost a hustota vláken 240 TPI zase odolnost. Cross King lze osadit i na těžší elektrokola, rovněž jej lze použít i jako bezdušový. Jeho MOC je 1 649 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

Vittoria Mazza - 59,99 €

Vittoria Mazza
Mazza patří mezi nejlepší modely co se týká smíšených podmínek pro trail a enduro. Vděčí za to agresivnímu profilu s optimalizovaným rozestupem a tvarem výstupků. Jejich stupňovitá struktura ve spolupráci s grafenovou směsí G2.0 zajišťuje nízký valivý odpor, výborné odvalování a zároveň konstantní záběr ve stoupáních. Za takových podmínek plášti nedělá problém odkloněný terén, rockgardeny, ani kluzké skály. MOC pláště je 1 499 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

TUFO Hi-Composite Carbon - 51,99 €

TUFO Hi-Composite Carbon
Galusky je už dnes poměrně obtížné najít, ale stále nabízejí výborné vlastnosti, zejména pro časovku. Model Hi-Composite Carbon je sice lehký, ale i tak zůstává odolný. Protidefektní vrstva působí jako ochrana a umožňuje aby měl běhoun nižší tloušťku. To ubírá na hmotnosti a také snižuje valivý odpor galusky. Navíc její konstrukce zajišťuje vysoký nájezd a nízké opotřebení. MOC jednoho kusu je 1 619 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

Panaracer Gravelking SK - 43,99 €

Panaracer Gravelking SK
Pokud rádi ze silnice odbočíte na nezpevněné cesty, je nutné mít dobré pláště - a Panaracer Gravelking tuto podmínku jednoznačně splňují. Pneumatika má vzhledem k použití relativně agresivní vzor, ale co je důležitější, nabízí grip za suchých i mokrých podmínek a poskytuje ochranu proti defektu. Vyrábí se ve více rozměrech a lze jej použít i v bezdušovém provedení, čímž bude ještě více navýšeno pohodlí. Cena za kus je 1 479 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

Schwalbe Hans Dampf - 29,99 €

Schwalbe Hans Dampf
Trailový plášť Hans Dampf poskytuje stabilitu při výšlapech i sjezdech. Ochrana proti propíchnutí a možnost osadit jej jako bezdušový dělají jízdu s ním bezpečnější a pohodlnější. Kombinace velkých a menších výstupků zajišťuje přilnavost za každých podmínek, spolu s nízkým valivým odporem. Jejich hustota je optimální pro samočisticí schopnost při jízdě blátem. Díky své konstrukci je vhodný také na ebiky. Jeho MOC je 999 Kč a najdeš ho na našem MTBIKER shopu.

Ještě více plášťů pro různé typy kol i povrchů najdeš na našem MTBIKER shopu.
Zdroj fotografií: archiv redakce
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?

Podobné články

Čistota, údržba i servis - aby kolo stále fungovalo PR článek

Čistota, údržba i servis - aby kolo stále fungovalo

Jízda na kole přináší skvělé pocity, hlavně pokud všechno šlape hladce a tiše. V našem e-shopu najdeš vše potřebné pro údržbu a servis a v článku přinášíme několik tipů.
Nehoda a zranění na kole: jak na získání odškodnění

Nehoda a zranění na kole: jak na získání odškodnění

Cyklistika je naše oblíbená (nejen) letní aktivita. Hezké počasí a upravené cyklostezky nás lákají k projížďce na kole. Avšak někdy se může stát, že jízda na kole skončí nehodou, při které může dojít ke zranění nebo dokonce úmrtí cyklisty.
Dresy do teplého počasí - léto přichází PR článek

Dresy do teplého počasí - léto přichází

Ať už preferuješ obepnuté a aerodynamické nebo volné a pohodlné kousky, zajisté oceníš rychlý odvod potu a spolehlivou termoregulaci za každých okolností.
keyboard_arrow_up