Malevil Cup slaví jubileum! Na začátku června se pojede už po pětadvacáté

Malevil Cup je jedním z nejtradičnějších MTB maratonů v Česku, který v letošním roce slaví 25. jubileum.

Závod lákající nejlepší maratonce i amatéry všech úrovní se pojede v Lužických horách 1. června. Možnost porovnat vlastní síly a zkušenosti s konkurencí skýtá nejednu osobní výzvu.

Malebná krajina i atraktivnost tratí nabízí pro závodníka velkou škálu emocí, kde si vybere to své opravdu každý biker.

Malevil Cup 2024
Malevilské trasy nabízí to nejlepší z Lužických a Žitavských hor. Obsahují mix polních a lesních cest, strmá stoupání, sjezdy plné kamenů a kořenů, i zábavné přírodní singletraily.

Dvě hlavní trasy na 70 a 100 kilometrů křižují Lužické a Žitavské hory a vedou také přes hranice do Německa. Pro začátečníky jsou připraveny nenáročné trasy na 30 a 50 kilometrů.


Malevil Cup tradičně startuje na náměstí v Jablonném v Podještědí. První atraktivní pasáž přichází už v úvodních kilometrech průjezdem Českou bránou a přírodním singletrailem do Hrádku nad Nisou. Skvost trati přijde na řadu po přejezdu státní hranice do německé části. Zde trasa nabírá směr k lázeňskému městu Oybin. Poté následuje výzva v podobě zdolání nejtěžšího stoupání na trase na vrchol Hvozd. Právě zde se často závod rozhoduje. Náročná je také pasáž kolem dominantního vrcholu Luž. Odtud trasa míří k cíli v resortu Malevil v Heřmanicích v Podještědí.

Malevil Cup 2024
„V současné chvíli řešíme dva špatné úseky na trase po těžbě kůrovcového dřeva na německé části tras. Jsme v kontaktu s příslušnou lesní správou. Po jednání máme příslib, že cesty budou v nejbližších dnech upraveny. V případě potřeby máme i připravenou objízdnou trasu“, dodává k informacím o trase ředitel závodu Radek Patrák.

Celkem je na Malevilu vypsáno 35 kategorií, včetně populární kategorie dvojic, ve které můžete sdílet společné zážitky a podpořit týmového ducha.

Svou velkou premiéru si na Malevilu odbude kategorie gravel na trase 50 kilometrů.

Malevil Cup
Závod tradičně figuruje v kalendáři UCI se statusem C1, je zařazen do série Marathon Man Europe a nově i do MTB Sachsen Cup. Z Lužických hor si účastníci také mohou odvést cenné body do rankingu Kola pro život, neboť je Malevil partnerskou akcí seriálu.

Malevil Cup láká světovou maratonskou špičku. Do Lužických hor přijede kompletní tým Canyon Sidi. Na startovní čáře na náměstí v Jablonném nebude chybět Martin Stošek, Andreas Seewald a Marc Stutzmann, které doplní Stefanie Walter. Ve svém kalendáři má Malevil zapsaný i obhájce loňského vítězství Simon Stiebjahn.


Vítězové se můžou těšit na originální skleněné medaile ze sklárny Ajeto, kde vznikají trofeje i pro Tour de France.

Už víte, co budete dělat o prvním červnovém víkendu? Malevil Cup byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Malevil Cup
Více informací o Malevil Cupu: malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte i Facebook a Instagram Malevil Cupu.
Zdroj fotografií: Malevil Cup
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?
redakcia 
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

Komentáře

Momentálně se tu nenacházejí žádné komentáře

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Malevil Cup spouští registraci k jubilejnímu 25. ročníku

Malevil Cup spouští registraci k jubilejnímu 25. ročníku

Čas pokročil nezadržitelně k roku 2024. Roku, který bude nejen olympijský, ale i roku, kdy bude Malevil Cup slavit 25. výročí. Biková narozeninová párty se uskuteční první červnovou sobotu, konkrétně 1. června 2024 v Jablonném v Podještědí, v resortu Malevil, v Lužických a Žitavských horách.
Jubilejní 25. ročník Malevil Cupu je nadohled

Jubilejní 25. ročník Malevil Cupu je nadohled

Malevil Cup 2024 se blíží, první červnový den nás čeká už 25. ročník mezinárodní maratonské klasiky.
Světový pohár horských kol: novinky z Arény 2 týdny před akcí

Světový pohár horských kol: novinky z Arény 2 týdny před akcí

Vysočina Aréna se pilně připravuje na každoroční svátek, a tedy další díl nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES, který proběhne už za 2 týdny, v termínu 24. – 26. května. Na co lákají pořadatelé diváky?
keyboard_arrow_up