Slavex trails – nováček mezi trail parky

Slavex trails – nováček mezi trail parky

V Bílých Karpatech, nedaleko města Slavičín a pouhých 5 km vzdušnou čarou od hranice se Slovenskem, se v nenápadném lesíku rozprostírá nově zbudovaný trail park.

Univerzální trailová lokalita pro všechny bikery, kde najdete dva traily modré a červené náročnosti s celkovou délkou necelých dvou kilometrů. Trail krajem lesa doplňuje nově vybudovaná asfaltová cyklostezka, která usnadňuje výjezd na start, a přispívá tak k vyšší bezpečnosti na trailu.Co vás čeká


Modrý trail s vysokými a rychlými klopenkami, kde najde tu pravou flow jak začátečník, tak i ostřílený biker, dostal od místních riderů přezdívku užovka. Červený trail lišák. Už podle přezdívky je znát, že na tento trail je potřeba mít nějaké ty zkušenosti. Charakterizuje ho skok přes díru, na který narazíme na začátku trailu. Taky velké klopenky, lavice a v neposlední řadě dva dropy. Značí to, že půjde o nekompromisní zábavu. Zázemí na začátku samozřejmě nesmí chybět. A pro potěchu oka stojí za to ještě připomenout i krásné výhledy do malebné krajiny Bílých Karpat, které lze z trailů spatřit.Jak to začalo?


Jen krátce k historii trail parku ve Slavičíně. Myšlenka, kterou nosili dva strůjci - zakladatelé delší dobu v hlavě, se začala realizovat minulý rok na podzim, kdy se vyhlašovaly dobrovolné brigády. Místní nadšenci, ale i lidé z okolí přišli pomoct a dodali naději na úspěch. Chodila vždy větší parta kamarádů, která budovala to, o čem se jí dřív jen zdálo. Po necelém půl roce pilné práce bylo hotovo. Po namáhavém půl roce, do kterého byla zapojena dřina a cílevědomost. Na pomoc přijela i technika. Všechno šlo podle plánu.Nakonec, nebo spíše na začátek, byla uspořádána řádná otvíračka se vším všudy. S živou hudbou, s občerstvením i s možností si koupit něco na sebe. Uskutečnil se i 1. ročník funrace závodu pro všechny kategorie. Byla to povedená akce, která přiblížila traily místním bikerům, ale i těm, kdo přijeli zdaleka. A tak začal trail žít.

>

Okolí


Poblíž Slavičína najdeme další podobné lokality - namátkou např. Klobucké stezky, Trail u Jericha nebo Bike arénu Vsetín. V blízkém okolí Bílých Karpat je nádherná příroda, která zdobí nadupané trailové lokace, jako například Slavex Trails, které rozhodně stojí za návštěvu.Plány do budoucna


Mluví se o vybudování pumptracku, který by měl být v blízkosti trailů. Pomohl by tak k rozvoji techniky a k celkovému zlepšení sebejistoty. Co bylo v plánu, a už probíhá, jsou bike kurzy jak pro děti, tak i pro dospělé. Certifikovaní instruktoři pomohou a dají základ pro jízdu na trailech. Lze si také zařídit i individuální výuku. Je jen na vás, co si vyberete.

Všechny informace najdete i na stránce trailcentra.

Autor foto: archív redaktora
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?
Líbí se Ti tento článek? thumb_up5thumb_down report_problem
clear
Proč se Ti článek nelíbí?
Odeslat zpětnou vazbu
Formulář se odesílá

comment Komentáře

Momentálně se tu nenachází žádný komentář. Můžeš být první.

Abys viděl(a) celou diskusi, musíš být přihlášený/á.
Formulář se odesílá
Přidej komentář
Formulář se odesílá

Podobné články

Mini bikepacking na ostrově Utö

Mini bikepacking na ostrově Utö

Brázdění štěrkových cest na ostrovech v Baltském moři představuje snad to nejpříjemnější, co může Švédsko cyklistům ze světa nabídnout.
Flowtraily Dolní Morava: V ráji obřích klopenek

Flowtraily Dolní Morava: V ráji obřích klopenek

Dolní Morava se v posledních letech stala symbolem turismu, fotografie front a zástupů lidí čekajících na místní atrakce viděl asi každý. Kromě stezky v oblacích či nejdelší visuté lávky ale areál nabízí i trail park a ruku na srdce: sjet si hezký trail je lákavé, ať už je kdekoli.
Tip na výlet: Železná cyklotrasa - pohraničím po stopách železnice

Tip na výlet: Železná cyklotrasa - pohraničím po stopách železnice

Projet se po trase bývalé železnice, prozkoumat její okolí a přiblížit si bývalé stanice, to vše nabídne Železná cyklotrasa neboli Żelazny Szlak Rowerowy v česko-polském pohraničí nedaleko Karviné.
keyboard_arrow_up