Pláště do náročného terénu - obutí i pro nejtěžší podmínky

Pláště do náročného terénu - obutí i pro nejtěžší podmínky

PR článek

Obutí kola není radno zanedbávat. Jde o jedinou kontaktní plochu kola s povrchem a je to komponent, na který musí být 100 % spoleh, ať už bude počasí a stav terénu jakýkoli.

Maxxis Minion DHR II - 1 519 Kč


Už doslova legendární plášť, na který se můžete spolehnout v těžkém terénu bez ohledu na počasí. Dezén využívá zešikmené výstupky, podobně jako Minion DHF, hranami a zešikmením je ale víc přizpůsobený pro dobré odvalování a efektivní brždění, díky čemuž je vhodný na zadní kolo. Tento konkrétní model má MOC stanovenou na 1 899 Kč. Najdete ho v MTBIKER eshopu. Celou nabídku rozměrů a provedení najdete na tomto odkazu.

Maxxis Dissector - 1 279 Kč


Takto vypadají dlouhodobě nasbírané zkušenosti, přetavené do konečného produktu. Za Dissectorem stojí australská legenda sjezdové cyklistiky - Troy Brosnan. Plášť je určený pro disciplínu enduro, kde je potřeba kombinovat nízký valivý odpor s dokonalou přilnavostí v zatáčkách. Primárně je určený pro zadní kolo, ale svoji práci odvede i vepředu. Celou nabídku plášťů Dissector najdete na tomto odkaze. Tento model má MOC 1 589 Kč a najdete ho v MTBIKER eshopu.

Pirelli Scorpion™ Enduro R 2 - 1 349 Kč


Tento legendární výrobce pneumatik v ničem nezaostává za konkurencí. Naopak, rychlost a bezpečnost z Formule 1 a motosportu přetavil do svých plášťů pro kola. Scorpion Enduro je celá série plášťů, přizpůsobená nárokům jízdy na trailech, v bikeparcích nebo v těžkém terénu. Konstrukce HardWALL plášť spolehlivě chrání na bočnici i na běhounu proti prořezání. Směs SmartGRIP zase podrží za sucha i za mokra a dodá dlouhou životnost. Cena tohoto modelu je 1 969 Kč. Najdete ho v MTBIKER eshopu.

Schwalbe Magic Mary - 1 279 Kč


Tento plášť je už také legendou mezi enduro a downhill plášti. S progresivním středovým profilem dezénu a směsí ADDIX Soft drží i na kluzkém povrchu, přičemž skvěle absorbuje nárazy a pohlcuje vibrace. Na výběr jsou i další různé směsi a provedení. Samozřejmostí je kompatibilita s bezdušovými ráfky, u kterých se naplno ukáže potenciál těchto plášťů. Jsou navíc vhodné i pro elektrokola, protože svou konstrukcí a směsí dokáží snést vysokou zátěž. MOC je 1 589 Kč a najdete ho v MTBIKER eshopu.

Panaracer Gravelking - 1 069 Kč


Těžký terén neznamená automaticky horská kola. Gravel už dnes můžeme běžně potkat prakticky všude tam, kde jsme donedávna potkávali HT kola. Absenci odpružení nám může zčásti nahradit například i objemný plášť. Univerzálnost spočívá v ježdění po různých površích, na což se ideálně hodí pláště, jakými jsou Panaracer Gravelking EXT. O jejich univerzálnosti a odolnosti si můžete přečíst i v redakčním testu. MOC je stanovena na 1 349 Kč a najdete ho na MTBIKER eshopu.

Tufo Gravel Swampero - 919 Kč


Z domácího prostředí máme v nabídce další zajímavý plášť - Gravel Swampero. Jeho určení následuje filosofii gravel cyklistiky - neřešit kudy pojedete na cestě za dalším dobrodružstvím. Objem a konstrukce slouží kromě dobrého odvalování a gripu i k absorpci vibrací a otřesů, což přidá na pohodlí. Samotný dezén podrží v zatáčkách a má samočistící vlastnosti. V černé barvě či s retro hnědou bočnicí ho najdete za MOC 1 159 Kč v našem MTBIKER eshopu.

Continental Cross King - 1 169 Kč


Continental X-King kdysi vládl kategorii plášťů s nízkým vzorem. Vystřídal ho nástupce Cross King. Výrobce se drží hesla: „Chyby napravme, to dobré zdokonalme.“ Zdokonalená je boční ochrana proti propíchnutí, dezén má vylepšené vedení směru. Špičková směs Black Chilli ve středu dobře odvaluje a boky podrží v zatáčkách. Bezdušové použití je samozřejmost. MOC je stanovená na 1 699 Kč. Různé varianty Cross King najdete na tomto odkaze, konkrétní model na MTBIKER eshopu.

Continental Race King II - 439 Kč


Další z rodu královského a plemena závodnického. Race King je plášť do suchého a tvrdého terénu. To však neznamená, že takový terén nemůže být těžký. Někdy je právě rychlost ta nejtěžší část samotné jízdy, obzvlášť při závodech. Nízký vzorek má minimální valivý odpor. I přesto, že se jedná o základní verzi, je ochrana proti propíchnutí dostatečná. Pláště jsou určené pro použití s duší, v celé nabídce však najdete i bezdušová provedení. Tento model má MOC 549 Kč. Najdete ho v MTBIKER eshopu.

Nabídku stovek plášťů najdete na našem MTBIKER shopu.
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?

Podobné články

XC pláště - aby to na závodech odvalovalo PR článek

XC pláště - aby to na závodech odvalovalo

Závodní sezona ještě není u konce, ale podzim se nezadržitelně blíží. Terén sice stále vysušují paprsky slunce, ve stínu však už může být mokro a bláto. Vhodný plášť může pomoci zvládnout situaci s přehledem.
Pláště a výbava do náročných podmínek – ani počasí tě nezastaví PR článek

Pláště a výbava do náročných podmínek – ani počasí tě nezastaví

Pokud patříš mezi bikery, kteří jezdí bez ohledu na to, jestli se práší, celý bike bude obalený blátem nebo venku padá sníh, musíš zvolit vhodný „setup“ tlaků a plášťů.
FFWD Outlaw 30 – novinka, která mi pomohla přejet Alpy

FFWD Outlaw 30 – novinka, která mi pomohla přejet Alpy

Nizozemská značka se opět vrátila ke karbonovým MTB kolům a jejich novinku pro rok 2023 jsem vzal na skutečně pořádný test. Jak dopadly?

keyboard_arrow_up