jibel

Články

Hanácké Roubaix - 15 kilometrů kostek všemožných velikostí a tvarů

První dubnovou sobotu se uskutečnil jednodenní gravelový závod Hanácké Roubaix. „Nikdy bych nevěřil, kolik druhů kočičích hlav existuje,“ byla má první slova k pořadateli po dodrncání se do cíle.
Za hranici komfortu - bez komplikací by to ani nešlo

... aneb příprava na Race Across Czechia 2024 - 3. díl
Za hranici komfortu - Nový bike, nový impuls

... aneb příprava na Race Across Czechia 2024 - 2. díl
Za hranici komfortu - hobby cyklista a 400 km, je to možné?

... aneb příprava na Race Across Czechia 2024 - 1. díl
Test KLS Dare 2 - parťák na traily, ale i celodenní výlety

Trailová helma střední třídy pro běžné použití zaujme cenou, barevnou škálou i pohodlím.
CamelBak Chase 8 Vest - když kapsy dresu nestačí, ale batoh je zbytečně velký

Univerzální řešení pro cyklisty, běžce i turisty.
Rok s gravelem Marin Headlands 1 - změnil jsem po 6000 km názor?

Prvotní nadšení z koupě nového kola je minulostí. Seznamovací oťukávání a první kilometry vystřídala roční zkušenost. Co říkám na gravel od Marinu po roce používání?
Garmin Varia Radar - více než kdy jindy dává smysl

Je zadní světlo v ceně kolem 4 tisíc obhajitelná investice? Nebo je to jen další tahák na peníze, protože přece za bezpečnost jsme ochotni zaplatit? A potřebuji, aby součástí světla byl radar?
Rozhovor Petr Tichý - dvojnásobný vítěz Toulání Šumavou

Dvojnásobný vítěz Toulání Šumavou. 49 hodin v sedle a 600 kilometrů, beze spánku. 5x v cíli extrémního závodu 1000 mil. Uběhl 124 kilometrů za 24 hodin. Maraton běhá lehce přes 3 hodiny. A tím to nekončí.
Rozhovor Jan Moravec - vítěz závodu okolo republiky

Zvítězil v závodu okolo republiky, zdolal Everesting, double Everesting, vydržel šlapat 41 hodin, ujel 923 km na jeden zátah a mnoho dalšího.
Test: Shotgun Bike Tow Rope - do kopců bez limitu

Jestli vaše děti pod kopcem řeknou: "Hurá, zase kopec" a zmizí před vámi, můžete slavit a článek překliknout dál. V opačném případě si uvařte kafe a udělejte si pět minut času na čtení, třeba se vám to bude hodit.
Test: Blackburn Dayblazer 1000 a Dayblazer 65 - bezpečnost především

Na trhu najdeme nepřeberné množství světel různých výrobců, předhánějících se množstvím funkcí, svítivostí, hmotností apod. Co nabízí set světel amerického výrobce Blackburn?