Zážitky, inspirace, návody
MTBIKER magazín

Nejnovější články z kategorie Horská cyklistika

Video: Jak na výměnu brzdového kotouče

Video: Jak na výměnu brzdového kotouče

Výměna brzdového kotouče je jednoduchý servisní úkon, který zvládnete z pohodlí domova a s minimem nářadí. Ve videu naleznete základní dva systémy uchycení Center Lock a 6 šroubů.
microSHIFT Advent - seznámení s gravel sadou od staronového výrobce

microSHIFT Advent - seznámení s gravel sadou od staronového výrobce

Občas někde zahlédnu nějakou, v tu chvíli pro mě novou, značku. Nebo takovou, která je tady sice už nějakou chvíli, ale až tak vidět není. Co si budeme povídat, Sram a Shimano prostě drží nadvládu a nějaké to malé sousto ze zubů krokodýla občas vyzobnou nějaké jiné, menší značky.
Video: Představení Orbea Oiz M30 - pro koho může být?

Video: Představení Orbea Oiz M30 - pro koho může být?

Model Oiz má své jasné a pevné místo v nabídce španělské značky Orbea. Už ale není jasně dané, pro koho model Oiz může být. Nabízí se totiž více variant a jeho variabilita dokáže překvapit. Kromě popisu konkrétního modelu Oiz M30 se s vámi podělíme i o to, co se nám na tomto modelu líbí, a ukážeme si i některé zajímavé detaily.
Přilby a chrániče jako základ bezpečnosti PR článek

Přilby a chrániče jako základ bezpečnosti

Kvalitní ochrana v čele s přilbou by měla být neodmyslitelnou součástí každé vyjížďky. Pokud s ježděním začínáte, chystáte se vyměnit svoji starou přilbu za novou nebo přemýšlíte o chráničích, můžete zde najít inspiraci.
Tip na dovolenou: Livigno, italské město milující cyklisty

Tip na dovolenou: Livigno, italské město milující cyklisty

Livigno je ráj pro všechny cyklisty. Od silničářů až po čistokrevné downhillisty. Ledovce, skvělé traily, tolerantní řidiči, prostě paráda. Vydáme se spolu na Stelvio, Carosello a na další krásy tohoto místa. Na skok se podíváme i do Švýcarska, jestli je tam vážně tak krásně, jak se říká...
Rozhovor: Dominik Puffer, od trialu k velkým kolům

Rozhovor: Dominik Puffer, od trialu k velkým kolům

Napříč světem můžeme sledovat skvělé jezdce, kteří přešli z trialu do endura nebo sjezdu. Jedním z nich je i Dominik Puffer, od kterého jste mohli vidět již několik úspěšných videí.
Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 50-29 - pevňák připravený nejen na traily PR článek

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 50-29 - pevňák připravený nejen na traily

Rock Machine se už nejméně druhým rokem řídí heslem: "Fun first and then fun", což má vystihnout to, že nejdřív zábava a pak zase zábava. Myslím si, že se jim to daří, protože když se podíváme na jejich ambasadory, najdeme u nich bez rozdílu věku nebo pohlaví nadšené lidi, ze kterých vyzařuje pohoda.
Marin 2022: Nabídka trail a enduro biků pro rok 2022 PR článek

Marin 2022: Nabídka trail a enduro biků pro rok 2022

Dlouholeté zkušenosti a široký sortiment. To je kalifornská značka Marin a její nabídka horských celoodpružených modelů na traily nebo enduro.
Rozhovor: Gaspi - vyhlašuji pátrání, odměna jistá

Rozhovor: Gaspi - vyhlašuji pátrání, odměna jistá

Richarda Gasperottiho, kterého většina zná pod přezdívkou Gaspi, jsem poprvé osobně potkal někdy v roce 2007, možná 2008, v době, kdy jsem se ještě vozil na sjezdovém kole. Neznat v tu dobu Gaspiho bylo obrovským hříchem, znali ho totiž všichni posedlí vyššími zdvihy.
Ráno zima, odpoledne teplo? Co na sebe? PR článek

Ráno zima, odpoledne teplo? Co na sebe?

Jarní vyjížďky dokážou být pestré. Nejenže nabízí pozvolné probouzení přírody ze zimního spánku, naopak ale dokážou i potrápit, a to hlavně proměnlivým počasím. Nabízí se však spousta možností, jak se na jarní vyjížďku připravit. Jednou z nich jsou i vhodně zvolené doplňky.
Test: KLS DICE II - čistokrevný sporťák

Test: KLS DICE II - čistokrevný sporťák

Ne že bych si snad netroufal otestovat tento kousek od Kellys, ale vím, že slovenský výrobce v ČR nemá úplně jednotnou základnu fanoušků a vybalancovat z téhle recenze “bez ztráty kytičky” bude oříšek. Ale mám výzvy rád, tak pojďme na to.
Elektrokola od značky Lapierre 2022 PR článek

Elektrokola od značky Lapierre 2022

Když se řekne Dijon, asi každého jako první napadne ostrá hořčice. Ale pozor, nejen hořčice z tohoto města je ostrá. Stejně “ostrá” jsou i elektrokola místní značky Lapierre.
Formulář se odesílá
keyboard_arrow_up