Čus. Mám otázku. Motor Schimano Steps E8000. Ježdění v terénu. Jaké máte dojezdy. Po případě i nestandartní vyjiždky po cyklostezkach. Orientačne. Cyklisti s hmotností kolem 100 kg málo víc. Diky za info.
Mrkni ke mě do profilu. Je tak e-bike s baterii 300Wh s motorem Bosch. Když se snažím, tak to ve zvlněném terénu dá na ECO přípomoc cca 90km. Vážím cca 83kg.
Chci se zeptat. Pokud chceš na ekole dosáhnout co nejdelší vzdálenosti a pojedeš v ECO. Bude se pak jízda co se týká námahy nějak lišit od jízdy na normálním kole? Případně existují i nějaké "dojezdové" baterie, které by byly lehké a daly se hodit do batohu. Malá kapacita, ale jako pomoc na dojetí by mohly stačit.
Cca 45km a 1000m převýšení při svižnější jízdě. Pokud přidáš za svoje pak cca 75km trošku terénem. Reálně jsou ty 500Wh baterie opravdu málo. Mám to na kole s dětskou sedačkou a i s tím je to v horách už omezující. Oproti tomu těch 700Wh je už dost na celej den.
Shimano E8000, baterie 504wh, Kolo kross level boost 2019. Je to celkem lehké kolo, takže rovina se dá šlapat bez baterie. Ujedu na baterku přes 120 km a ještě tak 20-30% baterie zbývá.
Trasa 2x 6km do kopce, pak rovinky, lehce z kopce, to samé zpět. Nejeto cca. 60 km Převýšení cca. 800m. Trasa najeta 2x ve dvou dnech.
Velmi záleží na aktivitě jezdce a váze kola. Mám ještě to samé kolo s integrovanou baterií rok 2020, je o něco těžší a na dojezdu je to opravdu znát rozdíl tak 10-15%
je to tu jak ked si porovnavaju Pepici spotreby u oktavie , jak im to jede za 3 litre. :)) pocitaj cca 60 km a 1000vm, ale ked pojedes po rovine a po asfalte da sa aj vic
Mam to na dojizdeni do prace, 378 baterka, kolo pod 20kg, ja s baglem 60kg, dojezd klidne pres 80km a jeste cca 40% zbyva, prevyseni lehce pres 1000m. Ale jezdim v podstate jen eco, jen fakt protivne krpaly na trail. V zime se dojezd znatelne snizuje. Bracha si poridil ebika jak do prace, tak jezdeni po lese (po bouracce mel prerazene obe stehenni kosti, tak je rad za ebika) a ten s yamahou a petistovkou baterkou dava v podstate 1%/km, ma metrak, jezdi tady v Posazavi nahoru a dolu a nesetri to :) Znam chlapika, co na turbo levo a sedmistovkou baterkou jezdi trasy skoro 200km...takze ty dojezdy u ebiku jsou fakt silne individualni.
Jedna terénní trasa(40km),jeden jezdec(94kg s výstrojí),stejné kolo(E8000) a nabití stejné baterky(504Wh),odblokace = spousta spotřeb dle toho jak to jedu. Pokud jedu sám a kudlu tak to obrazím za 1:33 hod a vypne se baterka před domem(100m),pokud jedu normálně tak 1:45hod a zbyde čárka,pokud jedu s čerstvým kolegou tak 2:05hod a zbydou tři čárky.Za stejných teplot,pod 6°C to umře o čárku dříve.Dojezd na displeji je irelevantní,vůbec jej nejde brát vážně.Velmi klidnou jízdou po celkem rovinaté cyklostezce s ženou lze ujet kolem 170km.Pořád jedu Eco(max),jen v prudkých nesmyslech dávám Trail(max).Rozdíl o 20kg na jezdci udělá 1 1/2 až dvě čárky na stejné trati a rychlosti na stejných kolech a baterkách.
Už to vidím v jasných barvách jak si to sviští na Paprsek z Ramzové dají si oraz a budou říká to jsme se nadřeli a kolo ***** v elektrice strašná představa ale bohužel to bude za chvíli realita .
Takže v hospodě Na růžku se nám formuje nový obor? Po fakultě strojní a katedře spalovacích motorů (vochcáfka na hlínách fmetle fdechtu do Chorvacka za čtyři na sto) budeme mít i fakultu elektrotechnickou a řešit dojezd e-mopedů. Super.
Asi je to trochu od témy, každopádne mám Dema E-TRAIL MAX 600. Na jedno nabitie som prešiel 207km a ukazovateľ nabitia mi ukazoval z desiatich paličiek tri.
Je ale pravda, že jazdím po meste do práce a na tréningy a elektromotor zapínam len keď fúka silný protivietor a do kopca - ak sa mi nechce vyšliapať ho za vlastné. Čo teda po tréningu sa mi nechce nikdy, to už mám dosť.
Zasílání zajímavých akcí a novinek e-mailemZasílání zajímavých akcí a novinek e-mailemZasílání dárků a možností výhodnějšího nákupuZasílání Akce týdne
Vyber si, prosím, o které informace máš zájem:
Jednou za týden/měsíc posíláme souhrn toho, co je na MTBIKERu nového. Nikdy neposíláme reklamu ani jiný spam.
K narozeninám a svátku Ti budeme posílat drobný dáreček s možnostmi výhodnějšího nákupu a občas posíláme e-mail s akcemi na zboží, které by Tě mohlo zajímat.
Jednou týdně posíláme souhrn naší Akce týdne a občas posíláme e-mail o speciálních akcích a novinkách v našem e-shopu.
Dávám společnosti MTBIKER community s.r.o., se sídlem 225, Hrádok 916 33, Slovensko, IČO: 52 770 222, souhlas k zasílání bezplatných informací podle specifikace uvedené výše a se zpracováním mých osobních údajů pro tento účel. Můj souhlas je dobrovolný a beru na vědomí, že mám právo jej kdykoli odvolat v sekci Nastavení e-mailů. Zároveň potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s informacemi v sekci Ochrana soukromí a osobních údajů.
check_circle
error
MTBIKER používá cookies
Soubory cookies používáme na zabezpečení funkčnosti webu a na personalizaci obsahu. S Tvým souhlasem je budeme používat k měření užívání webové stránky, k personalizaci a na zobrazení relevantních reklam a informací. Pokud nám udělíš souhlas, můžeš ho zrušit nebo můžeš změnit své preference v sekci Nastavení cookies. Pokud nesouhlasíš s ukládáním cookies, můžeš je odmítnout. Víc o cookies si můžeš přečíst v sekci Ochrana soukromí a osobních údajů.
To docela výrazně závisí na kapacitě baterie, převýšení trasy a na tom jak moc se fláká jezdec.
Mrkni ke mě do profilu. Je tak e-bike s baterii 300Wh s motorem Bosch. Když se snažím, tak to ve zvlněném terénu dá na ECO přípomoc cca 90km. Vážím cca 83kg.
Chci se zeptat. Pokud chceš na ekole dosáhnout co nejdelší vzdálenosti a pojedeš v ECO. Bude se pak jízda co se týká námahy nějak lišit od jízdy na normálním kole? Případně existují i nějaké "dojezdové" baterie, které by byly lehké a daly se hodit do batohu. Malá kapacita, ale jako pomoc na dojetí by mohly stačit.
Kolegové cca 85 Kg při jízdě v terénu vyflákali 500Wh baterku za necelých 30 km domrtě. Proměnných je tolik, že obecná odpověď neexistuje.
Cca 45km a 1000m převýšení při svižnější jízdě. Pokud přidáš za svoje pak cca 75km trošku terénem. Reálně jsou ty 500Wh baterie opravdu málo. Mám to na kole s dětskou sedačkou a i s tím je to v horách už omezující. Oproti tomu těch 700Wh je už dost na celej den.
Zdar .
Motor Schimano Steps E8000 , 104 kg baterie 500Wh.
Křivoklátsko..70-80 km 500-700 výškových.
Ale třeba Sulov "slovensko" 35-45 km 800-1200 výškových.
Jezdím 99% ECO a co nejvíc vypínám.
Záleží také na teplotě , v zimě dojezd zhruba o 10% méně.
Shimano E8000, baterie 504wh, Kolo kross level boost 2019. Je to celkem lehké kolo, takže rovina se dá šlapat bez baterie. Ujedu na baterku přes 120 km a ještě tak 20-30% baterie zbývá.
Trasa 2x 6km do kopce, pak rovinky, lehce z kopce, to samé zpět. Nejeto cca. 60 km Převýšení cca. 800m. Trasa najeta 2x ve dvou dnech.
Velmi záleží na aktivitě jezdce a váze kola. Mám ještě to samé kolo s integrovanou baterií rok 2020, je o něco těžší a na dojezdu je to opravdu znát rozdíl tak 10-15%
Shimano E8000, baterie 500Wh. Celou jízdu zaplé eco. Ujeto 85km a nastoupáno 1000m.
je to tu jak ked si porovnavaju Pepici spotreby u oktavie , jak im to jede za 3 litre. :)) pocitaj cca 60 km a 1000vm, ale ked pojedes po rovine a po asfalte da sa aj vic
Mam to na dojizdeni do prace, 378 baterka, kolo pod 20kg, ja s baglem 60kg, dojezd klidne pres 80km a jeste cca 40% zbyva, prevyseni lehce pres 1000m. Ale jezdim v podstate jen eco, jen fakt protivne krpaly na trail. V zime se dojezd znatelne snizuje. Bracha si poridil ebika jak do prace, tak jezdeni po lese (po bouracce mel prerazene obe stehenni kosti, tak je rad za ebika) a ten s yamahou a petistovkou baterkou dava v podstate 1%/km, ma metrak, jezdi tady v Posazavi nahoru a dolu a nesetri to :) Znam chlapika, co na turbo levo a sedmistovkou baterkou jezdi trasy skoro 200km...takze ty dojezdy u ebiku jsou fakt silne individualni.
Jedna terénní trasa(40km),jeden jezdec(94kg s výstrojí),stejné kolo(E8000) a nabití stejné baterky(504Wh),odblokace = spousta spotřeb dle toho jak to jedu. Pokud jedu sám a kudlu tak to obrazím za 1:33 hod a vypne se baterka před domem(100m),pokud jedu normálně tak 1:45hod a zbyde čárka,pokud jedu s čerstvým kolegou tak 2:05hod a zbydou tři čárky.Za stejných teplot,pod 6°C to umře o čárku dříve.Dojezd na displeji je irelevantní,vůbec jej nejde brát vážně.Velmi klidnou jízdou po celkem rovinaté cyklostezce s ženou lze ujet kolem 170km.Pořád jedu Eco(max),jen v prudkých nesmyslech dávám Trail(max).Rozdíl o 20kg na jezdci udělá 1 1/2 až dvě čárky na stejné trati a rychlosti na stejných kolech a baterkách.
E8000 - 640wh
terén 60km/2200ele - celé na ECO - vybitá.
rovinka 104km a 3z5 čarek zbyly (asi 200km teoreticky ujede)
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/jeseniky-p…one_name=hpfeed.sznhp.box
Ze vas hanba nefackuje
Už to vidím v jasných barvách jak si to sviští na Paprsek z Ramzové dají si oraz a budou říká to jsme se nadřeli a kolo ***** v elektrice strašná představa ale bohužel to bude za chvíli realita .
Takže v hospodě Na růžku se nám formuje nový obor? Po fakultě strojní a katedře spalovacích motorů (vochcáfka na hlínách fmetle fdechtu do Chorvacka za čtyři na sto) budeme mít i fakultu elektrotechnickou a řešit dojezd e-mopedů. Super.
100km jak prd. 20%lesní,80%silnice. 1200 nastoupáno.
Co to je E-BIKE
Asi je to trochu od témy, každopádne mám Dema E-TRAIL MAX 600. Na jedno nabitie som prešiel 207km a ukazovateľ nabitia mi ukazoval z desiatich paličiek tri.
Je ale pravda, že jazdím po meste do práce a na tréningy a elektromotor zapínam len keď fúka silný protivietor a do kopca - ak sa mi nechce vyšliapať ho za vlastné. Čo teda po tréningu sa mi nechce nikdy, to už mám dosť.