chci si koupit kolo, ideálně do 15k. Budu jezdit hlavně cyklostezky a po městě možná občas po lesních cestách nebo zkusit poprvé nějaký lehký trail se synem (5let). Budu jezdit hlavně s rodinou. Jedno díte se narodí příští týden takže bych chtěl aby bylo možné namontovat i sedačku.
Chtěl bych aby bylo schopné (kolo i já) i nějaké delší trasy max 100km třeba jednou měsíčně.
Mám 175 cm cca 75kg. takže asi rám M.
Vybral jsem Cross kolo KELLYS Phanatic 30 Anthracite 2025:
Klidně si ho kup pokud se ti líbí, velikost je ok. Na tomto fóru se k tomu sice nic pozitivního nedovíš , protože většina uživatelů tady to berou vážněji a jezdí na mnohem dražších strojích, ale pro tebe jako běžného uživatele a v ceně do 20 stejně není moc co řešit a vymýšlet.
Na tom cos vybral neni nic vylozene tragickeho, ale za ty penize se da koupit lepe. V tom ma Azmir uplnou pravdu, pokud chces co nejvic muziky za svoje penize, ten Kellys to neni.
Temat na vyber kola v tehle cenove jsou tu desitky, hledej a najdes spoustu tipu.
A jeste teda dodam, ze bych na tom Kellysu nechtel jet ani lehky trail, na to se to kolo nehodi vubec.
Tento příspěvek vyhodnotili uživatelé jako nekvalitní nebo ofenzivní, a proto se nezobrazuje visibility
Tak nějak. Na trail ten Kellys určitě není, na druhou stranu nechtěl bych jet ani 90km trasu po cestách na MTB s 2.2 plášti a s 32 převodníkem a 11s kazetou 11-51, to bych teprve nazval mučením. Tady si zakladatel bude muset vybrat, co je mu bližší, jestli běžné ježdění silnice/cyklostezky/polní cesty nebo průchodnost terénem.
Wow.... ..padněme na kolena přišel borec kázat jak to na prehistorický treku\crosu s vidlí bez tlumení bylo super a jaký byl a tedy i je borec. Chudáci některý lidi, škoda že si to nepřečtou a pojedou třeba na 2,25 bezduších a na tak těžkých MTB kolech...
Mam podobný šrot jako je zde zmiňované KELLYS Phanatic 30 do práce a zpět stačí na větší jízdy bych sním nejel, s MTB gumy 2,25 těch 80 Km +- v pohodě dam.
Aha, takže ten horák co váží stejně, má stejně těžké (810g) ale širší pláště se vzorkem a na myšlené využité míň vhodné převody pojede "daleko líp", ok.
Chápu, že je trekové/crossové kolo out a tady je to jak červený hadr na býka, ale v tomhle případě na tom nevidím moc věcí špatně (mohla tam být pevná vidle, funkčně by to asi vyšlo nastejno a 1,5 kg dole).
Bejt tam gravel řidítka, tak půlka lidí drží hubu...
„Nikde jsem nepsal, že májí koloa mají stejnou váhu – jen že je podobné ma doma . A fakt mě nezajímá, jestli si někdo koupí tenhle model nebo jiný. Jen jsem přidal svůj pohled. Nechápu, proč z toho někdo dělá drama.“
áno áno a právě seš tady v očistci . Protože velkej tvrdej bejket zocelený hodnotnou prací v jednom z mnoha státních podniků by ti vysvětlil že bez 15kg+ treku, s převodování 48x13 nejde na mistráku ve sprintu mezi stánky s pivem obsadit přední pozice. Hlavně jizerský padesátky po tom šílej.
v 2019 jsem si tenkrat pořídil Phanatic 70. Po 25 letech na ocelovém Olpranu Spirit to byl prvni impulz zpet ke kolu. Kdy roky jsem temer nejezdil a dostal jsem se s bidou k par stovkam do 1 tisice km.
Uz tenkrát mě v práci varovali, že 3x10 atd nebrat at si rovnou vezmu horaka atd. Nicméně byl jsem zvyklý na 3x7 s megarange a právě v té době na ježdění do práce a po okolí = Ostrava, asfalt, sem tam lesní cesta jsem si spočítal, že 2x něco na horáku nebo v té době už pomalu přicházející 1x12 okolo 30KKc mi budou chybět převody na 48x něco.
Kolo sice mělo k 15kg, ale pořád lehčí než ten Olpran, který šel k 18kg. Rozhodně mě to nakoplo, protože mě to na tom začalo zase bavit. To kolo je ideální na asfalt, šotolinu takový slušný pracant na dojíždění do práce. Trail jo, ale max nějaký šotolinový flow bez skoků apod. Bez problémů jsem na něm jel 4x krátkou Bike Čeladnou. Nicméně pohodlnost bídná, ruce vytřepané. co 2. rok defekt:). Postupem dostal bezduše karbon řídítka, lehčí ráfky, letos nový náboj aero špice (G One R, DTSwiss X392,350,Aero), takže dnes mám z něj něco jako Flatbar gravel na zimu a do práce a na rodinné výlety.
Loni v rámci social rides, jsem na něm dokázal uviset v balíku okamžitou 35km/h v mém Z4-Z5. Nicméně stačil kopec atd. a handikep vůči silničkám a má (ne)kondice byla hned vidět.
Takže mi přestal stačit a na podzim 22 přišel domů carbon hardtail a na něm začal jezdit závody BARS ligy. Je to rozhodně poholnější v terénu, Šotolina, asfalt tak na stejno. Převod 34x10s tím jak rostla kondička se tam objevuje častěji a ikdyž letos neplánovaně byl upgrade rámu za modernější geo, tak pokud vím, že nepojedu do terénu, tak si ho ven neberu. Sice na silnici na těch 2.25 jede taky svižně, ale ...
... To "Ale" na silnici vyřešilo téměr skoro před rokem doma 3. kolo. Karbon Silnička na 105 Di2. Tady už to je jasné asfalt a social rides na tomto. Kdyby mi někdo řekl, před 6,5 lety že doma budu mít 3 kola, najedu za rok tisíce km (loni 6,2Kkm, letos k dnesku milnik 5Kkm), zkusím si silniční závody. Loni na Kellysu na Lysou, letos už na silničce. Tak bych nevěřil. Z toho posledniho v praci s km najezdem, mam, v ramci nasi caffee grupy, rocni najezd uz hodne vzdalen. Zatimco leadri temer nejezdi.
Zrovna dneska ráno jsem po delší době vytáhl toho Kellyse. A i přes to všechno, mám ho pořád rád. Ano netrhám na něm rekordy, Na haldu Emu a zní to nebylo pohodlné jako by bylo na Supovi, ale příjemně jsem se celkově rege svezl. A zrovna ta Lysá hora, než hoblovat MTB z Ostravy na Lysou a zpět, tak je to rozumný kompromis. I když loni +10kg me živé váhy oproti letošku a +5-8kg HW (Kellys,batoh vs silnička,plne kapsy v dresu) znamenalo, že 26x36 přes Kobylanku jsem se trápil v Z5, pauzoval tepy 190. Letos na silničce po asfaltu z Masarykova údolí a přesto 34x36 mi přišlo pohodlnější a tepy max. 177.
Koupil bych si ho znovu? Záleží na tom jakým pohledem se na to podívám.
Současným NE, pokud by to mělo být jediné kolo co mám a jezdil asfalt, šotolina, lesní cesty, DP a ZP do Ostravy. Tak gravel nebo MTB HT s rychlými plášti. Ono pokud člověk nemá kondici, tak opravdu 34x10 na rovině řadit nebude. Manželka nakonec třeba usoudila že misto 34x11-50 (NX) ji vyhovuje misto 34x10-50 aktualních 32x10-52 (X0 AXS). Na rovině za mnou ji to v těch 30km stačí (rika ze prumer jezdi do 20km/h s rocním nájezdem 900-1200km) a v kopcích je ráda za lehký převod. Navíc Phanatic za těch 6 let zdrahl, že bych to za to nedal. Tenkrát mě vyšla ta 70 na 22Kkč po slevě z 26KKč. Dívám se, že absolutně to není o tolik sice dražší pro modely 2025. Ale už je to jen Cues a coil vidlice, ja měl air a Deore XT.
Pohledem sebe před 6 lety? Nejspíš asi ANO. Kolo dělá co má a slouží a na tehdejší účel jezdit na něm 12km do práce a zpět svůj účel plní.
Aktuálně má 16,6KKm. A jediná větší vada byla "proražena" patrona tlumení.
@pavelxy mrtvy ne, ale za me radeji pojedu na asfaltu 100km na silnicce, ci tom Kellysovi nez na HT Ray a Ralph. Mám to odzkoušené na všech 3. kolech a pořadí silnice, kellys, HT. Holt nakonec volim podle predpokladaneho terenu kolo. Ale moje zamereni ma nejbliz k XCM a silnici. Rozhodne ne traily se skoky max pasivne proplout nejaky flow typu Azur na Klínovci. Ten se mi líbil. Sice jsem letos zvazoval zkusit Rubin, ale 3:1 jsem byl přehlasován :D. Nechtěl jsem se vic trhat, stačí, že mi povolili na dovolené si zajet Roadclassic :D
@Rallix asi jsem to to neusnadnil, ale je to hlavne opravdu o tom, co od kola očekáváš. A ano, tady na foru spis budou radit nebrat to. I byvaly kolega minuly mesic kupoval a nakonec skončil u MTB HT.
Třeba ten ocelák byl ještě v zime 23/24 v trenažeru a pořád ne a ne ho odvézt do Koblova na Kola pro Afriku, bo na něm už fakt asi jezdit nebudu. Je tak zralý max do "hospy/obchodu na vesnici" ci obyc trenazer. Manzelka si na nej sedla, kdyz jela s dcerou ke spoluzacce a rikala nikdy vice. Ma Kellys Desire 2019 a byl to pro ni šok. Ale jeji bylo v předdovolenkovem servisu a to bylo jedine co ji velikostně doma sedlo.
Zasílání zajímavých akcí a novinek e-mailemZasílání zajímavých akcí a novinek e-mailemZasílání dárků a možností výhodnějšího nákupuZasílání Akce týdne
Vyber si, prosím, o které informace máš zájem:
Jednou za týden/měsíc posíláme souhrn toho, co je na MTBIKERu nového. Nikdy neposíláme reklamu ani jiný spam.
K narozeninám a svátku Ti budeme posílat drobný dáreček s možnostmi výhodnějšího nákupu a občas posíláme e-mail s akcemi na zboží, které by Tě mohlo zajímat.
Jednou týdně posíláme souhrn naší Akce týdne a občas posíláme e-mail o speciálních akcích a novinkách v našem e-shopu.
Dávám společnosti MTBIKER community s.r.o., se sídlem 225, Hrádok 916 33, Slovensko, IČO: 52 770 222, souhlas k zasílání bezplatných informací podle specifikace uvedené výše a se zpracováním mých osobních údajů pro tento účel. Můj souhlas je dobrovolný a beru na vědomí, že mám právo jej kdykoli odvolat v sekci Nastavení e-mailů. Zároveň potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s informacemi v sekci Ochrana soukromí a osobních údajů.
check_circle
error
MTBIKER používá cookies
Soubory cookies používáme na zabezpečení funkčnosti webu a na personalizaci obsahu. S Tvým souhlasem je budeme používat k měření užívání webové stránky, k personalizaci a na zobrazení relevantních reklam a informací. Pokud nám udělíš souhlas, můžeš ho zrušit nebo můžeš změnit své preference v sekci Nastavení cookies. Pokud nesouhlasíš s ukládáním cookies, můžeš je odmítnout. Víc o cookies si můžeš přečíst v sekci Ochrana soukromí a osobních údajů.
To nejsou kola, ale mučící nástroje. Dát na tom 100 km navíc s dítětem v sedačce, to bude teda očistec. Nebrat ani jedno.
Vem toto https://koloneto.cz/produkt/30981/kolo-mtb-2…m-19-stribrno-cerna-matna za ty prachy to má vše moderní, včetně slušné vzduchové vidlice a ještě si můžeš vybrat barvu dle libosti.
Klidně si ho kup pokud se ti líbí, velikost je ok. Na tomto fóru se k tomu sice nic pozitivního nedovíš , protože většina uživatelů tady to berou vážněji a jezdí na mnohem dražších strojích, ale pro tebe jako běžného uživatele a v ceně do 20 stejně není moc co řešit a vymýšlet.
Kamarád má staršího Phanatica ještě s 3x něco a 100km s taškami na nosiči na tom bez problému jezdí do teď.
Na BF poměru je to samo hujda (a sám bych na tom jezdit nechtěl :) ), ale rozhodně je to na cestování po zpevněných cestách bez problémů použitelné.
Na tom cos vybral neni nic vylozene tragickeho, ale za ty penize se da koupit lepe. V tom ma Azmir uplnou pravdu, pokud chces co nejvic muziky za svoje penize, ten Kellys to neni.
Temat na vyber kola v tehle cenove jsou tu desitky, hledej a najdes spoustu tipu.
A jeste teda dodam, ze bych na tom Kellysu nechtel jet ani lehky trail, na to se to kolo nehodi vubec.
Tak nějak. Na trail ten Kellys určitě není, na druhou stranu nechtěl bych jet ani 90km trasu po cestách na MTB s 2.2 plášti a s 32 převodníkem a 11s kazetou 11-51, to bych teprve nazval mučením. Tady si zakladatel bude muset vybrat, co je mu bližší, jestli běžné ježdění silnice/cyklostezky/polní cesty nebo průchodnost terénem.
Wow.... ..padněme na kolena přišel borec kázat jak to na prehistorický treku\crosu s vidlí bez tlumení bylo super a jaký byl a tedy i je borec. Chudáci některý lidi, škoda že si to nepřečtou a pojedou třeba na 2,25 bezduších a na tak těžkých MTB kolech...
Tvl, končím :DD
s cim? dyk ma pravdu, to kolo pojede daleko hur, nez bike na tech 2,25
Mam podobný šrot jako je zde zmiňované KELLYS Phanatic 30 do práce a zpět stačí na větší jízdy bych sním nejel, s MTB gumy 2,25 těch 80 Km +- v pohodě dam.
Proč by to mělo jet po asfaltu hůř jak ten odkazovaný bike za 15k?
Jen namátkou těžký ram vide 2,7 Kg kola zaklad celková váha okolo 14,3 kg.
Aha, takže ten horák co váží stejně, má stejně těžké (810g) ale širší pláště se vzorkem a na myšlené využité míň vhodné převody pojede "daleko líp", ok.
Chápu, že je trekové/crossové kolo out a tady je to jak červený hadr na býka, ale v tomhle případě na tom nevidím moc věcí špatně (mohla tam být pevná vidle, funkčně by to asi vyšlo nastejno a 1,5 kg dole).
Bejt tam gravel řidítka, tak půlka lidí drží hubu...
„Nikde jsem nepsal, že májí koloa mají stejnou váhu – jen že je podobné ma doma . A fakt mě nezajímá, jestli si někdo koupí tenhle model nebo jiný. Jen jsem přidal svůj pohled. Nechápu, proč z toho někdo dělá drama.“
tak nejezdi noo
Tak to asi musím být už mrtvej, když jezdím na MTB s plášti 2,35 a kazetou 10-52.... i 100 Km....:D
áno áno a právě seš tady v očistci . Protože velkej tvrdej bejket zocelený hodnotnou prací v jednom z mnoha státních podniků by ti vysvětlil že bez 15kg+ treku, s převodování 48x13 nejde na mistráku ve sprintu mezi stánky s pivem obsadit přední pozice. Hlavně jizerský padesátky po tom šílej.
No nic, jdu si objednat toho Kellyse....:D
:) Muj pohled a zkušenosti.
v 2019 jsem si tenkrat pořídil Phanatic 70. Po 25 letech na ocelovém Olpranu Spirit to byl prvni impulz zpet ke kolu. Kdy roky jsem temer nejezdil a dostal jsem se s bidou k par stovkam do 1 tisice km.
Uz tenkrát mě v práci varovali, že 3x10 atd nebrat at si rovnou vezmu horaka atd. Nicméně byl jsem zvyklý na 3x7 s megarange a právě v té době na ježdění do práce a po okolí = Ostrava, asfalt, sem tam lesní cesta jsem si spočítal, že 2x něco na horáku nebo v té době už pomalu přicházející 1x12 okolo 30KKc mi budou chybět převody na 48x něco.
Kolo sice mělo k 15kg, ale pořád lehčí než ten Olpran, který šel k 18kg. Rozhodně mě to nakoplo, protože mě to na tom začalo zase bavit. To kolo je ideální na asfalt, šotolinu takový slušný pracant na dojíždění do práce. Trail jo, ale max nějaký šotolinový flow bez skoků apod. Bez problémů jsem na něm jel 4x krátkou Bike Čeladnou. Nicméně pohodlnost bídná, ruce vytřepané. co 2. rok defekt:). Postupem dostal bezduše karbon řídítka, lehčí ráfky, letos nový náboj aero špice (G One R, DTSwiss X392,350,Aero), takže dnes mám z něj něco jako Flatbar gravel na zimu a do práce a na rodinné výlety.
Loni v rámci social rides, jsem na něm dokázal uviset v balíku okamžitou 35km/h v mém Z4-Z5. Nicméně stačil kopec atd. a handikep vůči silničkám a má (ne)kondice byla hned vidět.
Takže mi přestal stačit a na podzim 22 přišel domů carbon hardtail a na něm začal jezdit závody BARS ligy. Je to rozhodně poholnější v terénu, Šotolina, asfalt tak na stejno. Převod 34x10s tím jak rostla kondička se tam objevuje častěji a ikdyž letos neplánovaně byl upgrade rámu za modernější geo, tak pokud vím, že nepojedu do terénu, tak si ho ven neberu. Sice na silnici na těch 2.25 jede taky svižně, ale ...
... To "Ale" na silnici vyřešilo téměr skoro před rokem doma 3. kolo. Karbon Silnička na 105 Di2. Tady už to je jasné asfalt a social rides na tomto. Kdyby mi někdo řekl, před 6,5 lety že doma budu mít 3 kola, najedu za rok tisíce km (loni 6,2Kkm, letos k dnesku milnik 5Kkm), zkusím si silniční závody. Loni na Kellysu na Lysou, letos už na silničce. Tak bych nevěřil. Z toho posledniho v praci s km najezdem, mam, v ramci nasi caffee grupy, rocni najezd uz hodne vzdalen. Zatimco leadri temer nejezdi.
Zrovna dneska ráno jsem po delší době vytáhl toho Kellyse. A i přes to všechno, mám ho pořád rád. Ano netrhám na něm rekordy, Na haldu Emu a zní to nebylo pohodlné jako by bylo na Supovi, ale příjemně jsem se celkově rege svezl. A zrovna ta Lysá hora, než hoblovat MTB z Ostravy na Lysou a zpět, tak je to rozumný kompromis. I když loni +10kg me živé váhy oproti letošku a +5-8kg HW (Kellys,batoh vs silnička,plne kapsy v dresu) znamenalo, že 26x36 přes Kobylanku jsem se trápil v Z5, pauzoval tepy 190. Letos na silničce po asfaltu z Masarykova údolí a přesto 34x36 mi přišlo pohodlnější a tepy max. 177.
Koupil bych si ho znovu? Záleží na tom jakým pohledem se na to podívám.
Současným NE, pokud by to mělo být jediné kolo co mám a jezdil asfalt, šotolina, lesní cesty, DP a ZP do Ostravy. Tak gravel nebo MTB HT s rychlými plášti. Ono pokud člověk nemá kondici, tak opravdu 34x10 na rovině řadit nebude. Manželka nakonec třeba usoudila že misto 34x11-50 (NX) ji vyhovuje misto 34x10-50 aktualních 32x10-52 (X0 AXS). Na rovině za mnou ji to v těch 30km stačí (rika ze prumer jezdi do 20km/h s rocním nájezdem 900-1200km) a v kopcích je ráda za lehký převod. Navíc Phanatic za těch 6 let zdrahl, že bych to za to nedal. Tenkrát mě vyšla ta 70 na 22Kkč po slevě z 26KKč. Dívám se, že absolutně to není o tolik sice dražší pro modely 2025. Ale už je to jen Cues a coil vidlice, ja měl air a Deore XT.
Pohledem sebe před 6 lety? Nejspíš asi ANO. Kolo dělá co má a slouží a na tehdejší účel jezdit na něm 12km do práce a zpět svůj účel plní.
Aktuálně má 16,6KKm. A jediná větší vada byla "proražena" patrona tlumení.
@pavelxy mrtvy ne, ale za me radeji pojedu na asfaltu 100km na silnicce, ci tom Kellysovi nez na HT Ray a Ralph. Mám to odzkoušené na všech 3. kolech a pořadí silnice, kellys, HT. Holt nakonec volim podle predpokladaneho terenu kolo. Ale moje zamereni ma nejbliz k XCM a silnici. Rozhodne ne traily se skoky max pasivne proplout nejaky flow typu Azur na Klínovci. Ten se mi líbil. Sice jsem letos zvazoval zkusit Rubin, ale 3:1 jsem byl přehlasován :D. Nechtěl jsem se vic trhat, stačí, že mi povolili na dovolené si zajet Roadclassic :D
@Rallix asi jsem to to neusnadnil, ale je to hlavne opravdu o tom, co od kola očekáváš. A ano, tady na foru spis budou radit nebrat to. I byvaly kolega minuly mesic kupoval a nakonec skončil u MTB HT.
Třeba ten ocelák byl ještě v zime 23/24 v trenažeru a pořád ne a ne ho odvézt do Koblova na Kola pro Afriku, bo na něm už fakt asi jezdit nebudu. Je tak zralý max do "hospy/obchodu na vesnici" ci obyc trenazer. Manzelka si na nej sedla, kdyz jela s dcerou ke spoluzacce a rikala nikdy vice. Ma Kellys Desire 2019 a byl to pro ni šok. Ale jeji bylo v předdovolenkovem servisu a to bylo jedine co ji velikostně doma sedlo.