Zážitky, inspirace, návody
MTBIKER magazín

Nejnovější články z kategorie Horská cyklistika

Ochrana jako priorita - pádu někdy nezabráníte, následky můžete zmírnit vždy PR článek

Ochrana jako priorita - pádu někdy nezabráníte, následky můžete zmírnit vždy

O tom, že cyklistika s sebou přináší nemalé riziko pádu, ví většina z nás své. Bohužel jsou okamžiky, ve kterých ani ti nejzkušenější cyklisté nedokážou pádu předejít. Existují však základní nebo spíš nutné doplňky, které mohou aspoň zmírnit následky.
Dvakrát delší Míle a premiéra nové trasy!

Dvakrát delší Míle a premiéra nové trasy!

Celkem tři trasy jsou připraveny pro účastníky letošního extrémního závodu 1000miles Adventure, který odstartuje v neděli 4. července 2021 v Hranicích u Aše. Závodníky čeká úplně nová jižní trasa, klasická severní trasa a jubilejní trasa 2020 mil k 10. výročí závodu.
Blinduro 500+ očima závodníka

Blinduro 500+ očima závodníka

Blinduro, závod, který je co do počtu závodníků největší enduro akcí u nás. Přidanou hodnotou je, že se jedná o dvoudenní závod, kde dopředu nevíte, co vás čeká a jak RZ (rychlostní zkoušky pozn. redakce) vypadají. Jak dopadl letošní ročník, jaké byly tentokrát RZ a kdo vyhrál?
Video: Tip na výlet - Vizovická vrchovina

Video: Tip na výlet - Vizovická vrchovina

Dnes se spolu vydáme na Vizovickou vrchovinu, kde si ukážeme pár míst, která byste určitě neměli minout.
Test: Ostrý test Giant Trance X E+ Pro 2 v Bílých Karpatech

Test: Ostrý test Giant Trance X E+ Pro 2 v Bílých Karpatech

Oblékám se a chystám si vše potřebné na to, abych se zase jednou “pomotal” po Bílých Karpatech. Tentokrát však tak trošku jinak než jindy. Na e-biku. A věřte, že to nebude jen taková pohodová projížďka.
Nový Cannondale Jekyll

Nový Cannondale Jekyll

V letošním sortimentu Cannondale jedno kolo nápadně chybělo – stálice v nabídce vysokozdvihových fullů této značky – Jekyll. Nyní byl konečně představen a vy si ho můžete prohlédnout s námi. Jelikož se zrovna Cannondale nikdy nebál nových technických řešení, nikoho asi nepřekvapí, že jich i na novém Jekyllovi pár najdeme.
Jak se připravit na první návštěvu trailcentra?

Jak se připravit na první návštěvu trailcentra?

Nejdřív je kolo jen dopravní prostředek. Jedete k rybníku, na hrad, na nákup. Pak zjistíte, že cesta je víc než cíl. Pak už to doma nevydržíte a začnete buď jezdit po lese cestou necestou, nebo koukáte mlsně na všechny obrubníky a schody ve městě a chystáte se je sjet. A najednou cítíte, že by to chtělo něco víc. Prý existují nějaká trejlcentra a bajkparky, ale nebudu tam pro ostudu? Nezabiju se?
Německý zápasník Hercules

Německý zápasník Hercules

Tato německá značka má s řeckým Herkulem společný nejen název, oplývá i stejnou silou a bojovností, s jakou si budovala jméno a pozici vůči soupeřům. To ze značky Hercules dělalo nejsilnějšího hráče na německém trhu.
Test: Svítilna Fenix HM61R Amber podrobně - nejuniverzálnější z univerzálních

Test: Svítilna Fenix HM61R Amber podrobně - nejuniverzálnější z univerzálních

Pod pojmem univerzální svítilna si každý představí něco jiného. Někdo ruční svítilnu, kterou se nemusí bát ponořit pod vodu a nerozbije ji při pádu, jiný dílenskou svítilnu s magnetem a klipem, kterou přichytí kamkoliv, a další člověk třeba čelovku, kterou využije na turistiku i na kolo a současně dokáže posloužit jako nouzová zadní blikačka. A pak tu máme Fenix HM61R, který zvládá vše výše jmenované.
Pláště do různorodých podmínek – vsaďte na osvědčené modely PR článek

Pláště do různorodých podmínek – vsaďte na osvědčené modely

Výběr správných plášťů není radno podceňovat, zvlášť pokud nejste sváteční jezdec, který kolo ze sklepa vytáhne jen za slunečného počasí na hodinovou jízdu po cyklostezce na kafíčko a zpět. Právě pláště hodně ovlivňují chování vašeho stroje v různých podmínkách.
Novinky na Stravě

Novinky na Stravě

Největší sociální aplikace pro sportovce Strava nedávno představila větší změny v aplikaci a vylepšení. O co přesně se jde? Jedná se zase jen o další ořezávání bezplatných účtů? Pojďme se podívat, co si pro nás vývojáři připravili v největší aktualizaci roku, která je zatím platná pouze pro telefony.
Traily Vír – Údolí Sportu

Traily Vír – Údolí Sportu

Traily u přehrady Vír jsou součástí projektu „Údolí Sportu“, který zaštiťuje i řadu dalších sportů provozovaných v údolí řeky Svratky. Traily Vír jsou novou vznikající trailovou destinací v kraji Vysočina, a z mého pohledu s velkým potenciálem být jednou z těch nejlepších lokalit.
Formulář se odesílá
keyboard_arrow_up