jiri___

8. května 2024 o 9:00

library_books Článek

 Szerviztipp: Belső nélküli szalag helyes felragasztása  Szerviztipp: Belső nélküli szalag helyes felragasztása

Szerviztipp: Belső nélküli szalag helyes felragasztása

Belső nélküli gumik - szeretett és átkozott téma. Előnye a kedvező menettulajdonság, hátránya a bonyolultabb összeszerelés és a rendszer lehetséges szivárgása. A belső nélküli rendszerre való váltás egyik lényeges momentuma a felniszallag beragasztása. Első ránézésre egyszerű feladat, ugyanakkor a folyamat közben több hiba is elkövethető.
10. prosince 2023 o 9:05

library_books Článek

Test: Rock Machine Gravelride e500 Touring - (mezi)městský expres Test: Rock Machine Gravelride e500 Touring - (mezi)městský expres

Test: Rock Machine Gravelride e500 Touring - (mezi)městský expres

Gravel s motorem. A k tomu s blatníky, zadním nosičem a integrovaným osvětlením. Pro mnohého bikera i silničáře ztělesnění jejich nočních můr. Ale i přesto zde najdeme skupinku cyklistů, kteří elektrický gravel s “městským paketem” dokáží ocenit. Co všechno tento typ kola dokáže uživatelům přinést?
10. listopadu 2023 o 14:20

library_books Článek

Test: Kellys Levante - odolná větrovka volnějšího střihu Test: Kellys Levante - odolná větrovka volnějšího střihu

Test: Kellys Levante - odolná větrovka volnějšího střihu

Větrovka je jedním ze základu šatníku každého cyklisty. Většinou je její materiál buďto odolný a po sbalení objemný, nebo lehký a dobře sbalitelný. Kellysu se u modelu Levante podařilo tyto dvě vlastnosti zkombinovat takřka ideálně, i když pár much na této větrovce přeci jen najdeme.
26. října 2023 o 10:25

library_books Článek

Tip na výlet: Železná cyklotrasa - pohraničím po stopách železnice Tip na výlet: Železná cyklotrasa - pohraničím po stopách železnice

Tip na výlet: Železná cyklotrasa - pohraničím po stopách železnice

Projet se po trase bývalé železnice, prozkoumat její okolí a přiblížit si bývalé stanice, to vše nabídne Železná cyklotrasa neboli Żelazny Szlak Rowerowy v česko-polském pohraničí nedaleko Karviné.
25. srpna 2023 o 9:30

library_books Článek

160 km vyjížďka, pohoda nebo utrpení? 160 km vyjížďka, pohoda nebo utrpení?

160 km vyjížďka, pohoda nebo utrpení?

160 km ujetých během jedné vyjížďky. Pro někoho rutina, pro jiného nepředstavitelná štreka. Já se řadím do té druhé skupiny cyklistů. Jak zdolání této porce kilometrů dopadlo v mém podání se dozvíte na následujících řádcích.
30. července 2023 o 10:50

library_books Článek

Tip na výlet: Prajzskou kolem dokola Tip na výlet: Prajzskou kolem dokola

Tip na výlet: Prajzskou kolem dokola

Prajzská. Zvláštní a pro přespolní těžko uchopitelné slovo, jehož přesný význam znají snad jen obyvatelé Moravskoslezského kraje. Nicméně oblast Prajzské dokáže nabídnout skvělé podmínky pro nenáročnou cyklistiku, jak si ukážeme v dnešním článku.
25. června 2023 o 10:55

library_books Článek

Test: Fizik Terra Atlas - pohodlí až na prvním místě Test: Fizik Terra Atlas - pohodlí až na prvním místě

Test: Fizik Terra Atlas - pohodlí až na prvním místě

Pokud toužíte po tretrách pohodlných jako zimní bačkory vaši babičky, ale současně chcete zachovat sportovnější vzhled, se kterým neuděláte ostudu ani na trailech či šotolinách, čtěte dál. Tretry Fizik Terra Atlas by totiž mohly být přesně to, co hledáte.
21. května 2023 o 9:45

library_books Článek

Test: Lezyne Road Caddy - velký prostor v malém těle Test: Lezyne Road Caddy - velký prostor v malém těle

Test: Lezyne Road Caddy - velký prostor v malém těle

Snem snad každého cyklisty je malá brašnička, do které se vejde nekonečně mnoho obsahu. Bohužel výrobci fyzikální zákony nejsou schopni obejít, ale společnosti Lezyne se podařilo vytvořit nenápadnou brašničku, která toho pojme až překvapivě mnoho.
20. dubna 2023 o 9:40

library_books Článek

Servisní tip: výměna brzdových kotoučů Servisní tip: výměna brzdových kotoučů

Servisní tip: výměna brzdových kotoučů

Každého cyklistu dříve či později potká potřeba výměny brzdových kotoučů. Jak se v následujícím článku přesvědčíte, nejedná se o žádný náročný úkon. Takže s chutí do toho!
5. dubna 2023 o 9:25

library_books Článek

Sram XPLR AXS - vstup do gravelového 21. století na vlastní kůži Sram XPLR AXS - vstup do gravelového 21. století na vlastní kůži

Sram XPLR AXS - vstup do gravelového 21. století na vlastní kůži

Mnozí ho už dlouho vozí, mnozí o něm už dávno slyšeli a mnozí o něm do nedávna nevěděli. Já se řadím do té poslední skupiny a řeč je o elektrickém bezdrátovém řazení Sram XPLR AXS určeném přímo na gravel biky, cyklistické 21. století v přímém přenosu.
27. března 2023 o 10:35

library_books Článek

Servisní tip: výměna brzdových destiček Servisní tip: výměna brzdových destiček

Servisní tip: výměna brzdových destiček

Výměna brzdových destiček patří mezi nejjednodušší servisní úkony. Pokud si však nejste úplně jisti postupem, náš servisní tip vám pomůže neudělat při výměně žádnou chybu.
16. března 2023 o 12:40

library_books Článek

(Ne)náročná šedesátka okrajem Moravskoslezských Beskyd (Ne)náročná šedesátka okrajem Moravskoslezských Beskyd

(Ne)náročná šedesátka okrajem Moravskoslezských Beskyd

Pokud si na gravelu či MTB chcete projet úbočím takřka celý masiv Radhoště a současně máte rádi vyjížďky, které ucítíte v nohách i další den, je následující tip na výlet určen právě pro vás.
22. srpna 2022 o 17:00

library_books Článek

Test: Dres a kraťasy Kellys Rival 2 - funkční a elegantní Test: Dres a kraťasy Kellys Rival 2 - funkční a elegantní

Test: Dres a kraťasy Kellys Rival 2 - funkční a elegantní

Když se ke mně donesla možnost vyzkoušet novou, resp. inovovanou řadu Rival 2 od Kellysu, neodmítl jsem a byl jsem zvědavý, jaký pokrok Kellys u svého oblečení udělal.
6. srpna 2022 o 9:15

library_books Článek

Test: Tretry KLS Edge - tuhosti mají na rozdávání Test: Tretry KLS Edge - tuhosti mají na rozdávání

Test: Tretry KLS Edge - tuhosti mají na rozdávání

Slovenského výrobce Kellys není potřeba představovat. Snad každý cyklista si vybaví kola z jeho produkce, mnoho lidí si vybaví příslušenství a oblečení, ale už jen hrstka lidí na vás vyhrkne, že Kellys mimo jiné vyrábí i tretry.
3. srpna 2022 o 12:00

library_books Článek

Test: Crankbrothers Candy 7 - důstojná konkurence pro SPD Test: Crankbrothers Candy 7 - důstojná konkurence pro SPD

Test: Crankbrothers Candy 7 - důstojná konkurence pro SPD

Když se mi naskytla příležitost otestovat nášlapné pedály Crankbrothers Candy 7, neváhal jsem a možnost využil. A to především z důvodu, že před mnoha lety jsem vozil první generaci Candy a pak přešel na SPD.
28. června 2022 o 21:15

library_books Článek

Test: Giro X-Static Supernatural Fit Kit - podceňovaná součást treter Test: Giro X-Static Supernatural Fit Kit - podceňovaná součást treter

Test: Giro X-Static Supernatural Fit Kit - podceňovaná součást treter

V dnešním článku se podíváme na jednu z nejvíce podceňovaných součástí cyklistických treter, která má však velký vliv na výsledný komfort. V horších případech tato součást může mít neblahý vliv na zdravotní stav chodidel či kolen, resp. může tyto zdravotní obtíže pomoci zlepšit či úplně odstranit. A tou součástí jsou vnitřní vložky, chcete-li stélky.
31. května 2022 o 22:15

library_books Článek

Tip na výlet: Poodří - courání krajem rybníků Tip na výlet: Poodří - courání krajem rybníků

Tip na výlet: Poodří - courání krajem rybníků

Poodří není třeba mnohým představovat. Jedná se o CHKO rozprostírající se podél řeky Odry mezi Ostravou a Jeseníkem nad Odrou.
11. dubna 2022 o 11:30

library_books Článek

Test: Basama Sakpak Handle Barel - brašnička na přání Test: Basama Sakpak Handle Barel - brašnička na přání

Test: Basama Sakpak Handle Barel - brašnička na přání

Brašničky v podobě válce pod řidítka v různé velikosti můžete na cestách potkat čím dál častěji. Od malých válečků na silničních kolech až po největší válce na bikepackingových speciálech. Dneska si představíme brašničku z českých luhů a hájů od společnosti Basama Bikepack, která se oproti konkurenci pyšní jedním trumfem. A tím trumfem je možnost zakázkové výroby přesně na míru. Kolik jiných výrobců toto svým zákazníkům nabídne?
12. března 2022 o 10:30

library_books Článek

 Test: Selle San Marco Shortfit 2.0 Racing Wide - italská klasika v moderním pojetí  Test: Selle San Marco Shortfit 2.0 Racing Wide - italská klasika v moderním pojetí

Test: Selle San Marco Shortfit 2.0 Racing Wide - italská klasika v moderním pojetí

Když se řekne Selle San Marco, spoustě z nás se vybaví barevně divoká sedla z devadesátých let s logem tohoto výrobce vyšitým či natištěným takřka přes celou plochu sedla. Doba pokročila, design se změnil, ale zůstala zachována kvalita sedel Selle San Marco?
23. února 2022 o 8:50

library_books Článek

 Servisní tip: Správné nalepení bezdušové pásky  Servisní tip: Správné nalepení bezdušové pásky

Servisní tip: Správné nalepení bezdušové pásky

Bezdušové pláště, věc milovaná i zatracovaná. Milovaná z důvodů jízdních vlastností, zatracovaná z důvodu obtížnější montáže a problémů s netěsností celého systému. Jednou ze základních věcí při přechodu na bezdušový systém je nalepení pásky do ráfku. Věc, která je na první pohled jednoduchá, ale během které se dá udělat spousta drobných chyb.
8. února 2022 o 9:05

library_books Článek

Test: Lezyne Sport Gravel Drive - dílenská pumpa nejen pro gravely Test: Lezyne Sport Gravel Drive - dílenská pumpa nejen pro gravely

Test: Lezyne Sport Gravel Drive - dílenská pumpa nejen pro gravely

Velká dílenská pumpa je základním vybavením každé dílny. Bez pořádné pumpy se neobejdete, ať už na kole ročně najezdíte 300 km, nebo 30 000 km. Na trhu existuje nespočet verzí dílenských hustilek, na pohled snad všechny vypadají úplně stejně a zorientovat se v nabídce na trhu není úplně jednoduché.
27. ledna 2022 o 13:10

library_books Článek

Reflexní prvky - není odrazka jako odrazka Reflexní prvky - není odrazka jako odrazka

Reflexní prvky - není odrazka jako odrazka

Pohyb ve tmě i v šeru přináší riziko, že se pro okolí stanete neviditelnými. Občas to může být úmyslem, ale při jízdě na kole a venkovních aktivitách celkově neviditelnost pro ostatní účastníky provozu není věc, o kterou byste usilovali. Naopak je vhodné být vidět co nejvíce, a to zejména v případech, kdy se pohybujete po silnicích.
31. prosince 2021 o 9:10

library_books Článek

Test: Blikačky Kellys Animal - Svítí jako prase. A jako medvěd. Test: Blikačky Kellys Animal - Svítí jako prase. A jako medvěd.

Test: Blikačky Kellys Animal - Svítí jako prase. A jako medvěd.

Uvažovali jste někdy nad tím, jaké to je vozit na kole prase či medvěda? Já nad tím taky neuvažoval, ale když se nad tím teď zamyslím, tak byste pro ostatní účastníky provozu byli nepřehlédnutelní.
22. prosince 2021 o 7:45

library_books Článek

Test: Bunda Castelli Perfetto RoS - etalon funkčnosti? Test: Bunda Castelli Perfetto RoS - etalon funkčnosti?

Test: Bunda Castelli Perfetto RoS - etalon funkčnosti?

S poklesem teplot je potřeba řešit funkčnost oblečení více než v teplém létě. Pro komfortní pocit během jízdy je nutná kombinace vlastností, které nejdou ruku v ruce, ale naopak vyloženě proti sobě - prodyšnost, větruodolnost a mnohdy i voděodolnost.
19. října 2021 o 6:40

library_books Článek

Test: Svítilna Gaciron V9M-1000 - velký výkon v malém těle Test: Svítilna Gaciron V9M-1000 - velký výkon v malém těle

Test: Svítilna Gaciron V9M-1000 - velký výkon v malém těle

Rok se s rokem sešel a máme tu znovu podzim. Období, kdy se vracíme z práce za tmy a až pak vyrážíme na vyjížďky. Svítilna se tedy stává nedílnou součástí vybavení našeho kola. Na trhu se za uplynulý rok objevilo několik novinek a jednou z nich je i model V9M-1000 známého a mezi cyklisty poměrně oblíbeného výrobce Gaciron.
17. října 2021 o 18:44

comment Komentář k GOREWEAR C5 Trail Light nohavice, citrus green/black

16. června 2021 o 9:35

library_books Článek

Test: Svítilna Fenix HM61R Amber podrobně - nejuniverzálnější z univerzálních Test: Svítilna Fenix HM61R Amber podrobně - nejuniverzálnější z univerzálních

Test: Svítilna Fenix HM61R Amber podrobně - nejuniverzálnější z univerzálních

Pod pojmem univerzální svítilna si každý představí něco jiného. Někdo ruční svítilnu, kterou se nemusí bát ponořit pod vodu a nerozbije ji při pádu, jiný dílenskou svítilnu s magnetem a klipem, kterou přichytí kamkoliv, a další člověk třeba čelovku, kterou využije na turistiku i na kolo a současně dokáže posloužit jako nouzová zadní blikačka. A pak tu máme Fenix HM61R, který zvládá vše výše jmenované.
10. května 2021 o 9:20

library_books Článek

Horní rámové brašničky - srovnávací test Horní rámové brašničky - srovnávací test

Horní rámové brašničky - srovnávací test

Ještě nedávno věc mezi cyklisty nevídaná, nyní takřka nezbytný doplněk všech bikepackerů a gravelů určených na delší cesty. Částí zejména gravelistů zbožňovaný a nepostradatelný doplněk, jinou skupinou cyklistů nenáviděný a nazývaný nádrž, hrb či nádor. Ano, všechny tyto emoce vyvolává brašnička na horní rámovou trubku.
10. března 2021 o 6:20

library_books Článek

Podrobné srovnání cyklistických omotávek Podrobné srovnání cyklistických omotávek

Podrobné srovnání cyklistických omotávek

Nenápadně se blíží začátek cyklistické sezóny a mnoho z nás sedlajících silniční či gravelová kola pomalu začíná uvažovat, zda by nebylo na čase vyměnit starou potrhanou, propocenou a ošoupanou omotávku řidítek za novou voňavou. Jenže jakou novou omotávku vybrat?
18. února 2021 o 22:05

library_books Článek

Gravel bike - podrobný průvodce pro začátečníky Gravel bike - podrobný průvodce pro začátečníky

Gravel bike - podrobný průvodce pro začátečníky

Gravel bike, grevl, štěrkolet. Tyto pojmy se na nás v posledních letech valí čím dál častěji ze všech zákoutí cyklistického světa. Většina cyklistů už v dnešní době ví, co si pod těmito pojmy představit, ale stále se najde spousta takových, kteří aktuální trendy zas až tak podrobně nesledují, a když kolem nich po polňačce prosviští člověk na “silničním kole”, klepou si na čelo...

Základní údaje

Okres: -
Země: Česká republika

Více se o uživateli můžeš dozvědět, pokud se přihlásíš.

keyboard_arrow_up